تشریح جزئیات ۴۰ هزار پروژه عمرانی در سال ۹۸

تشریح جزئیات ۴۰ هزار پروژه عمرانی در سال ۹۸ به گزارش حراج كن رئیس سازمان بسیج سازندگی كشور ضمن تشریح جزئیات ۴۰ هزار پروژه ای كه مقرر است سال آینده به بهره برداری برسد به جایگاه گروه های جهادی در كشور اشاره نمود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، محمد زهرایی - رئیس سازمان بسیج سازندگی - در جمع خبرنگاران و در حاشیه اولین كارگروه هماهنگی بسیج سازندگی كشور كه بامداد امروز در محل وزارت كشور برگزار گردید اظهار نمود: "طرح بزرگ پروژه های عمرانی زود بازده نمادی در سال ۱۳۹۸ "نمادی از همگرایی و هم افزایی میان دستگاه های اجرایی و خیرین، گروه های جهادی و بسیج است.
وی افزود: جنس این پروژه ها با عنایت به دغدغه ها و نیازهای در رابطه با مردم مشخص شده است. در آمایش و جانمایی این پروژه ها از دستگاه های اجرایی كمك گرفتیم یعنی جانمایی این پروژه ها توسط دستگاه های اجرایی صورت گرفته و بخش زیادی از منابع اعتباری توسط دستگاه های اجرایی تأمین می شود.
زهرایی خاطرنشان كرد: در زمینه نظارت در اجرای پروژه ها، حسن اجرا، افتتاح و رسانه ای كردن این پروژه ها همكاری مشترك داریم. این پروژه ها در ۲۸ عرصه كه برخی كوچك و برخی در خلال یكسال به اتمام می رسند. از ۱۳ بهمن ماه شروع عملیات اجرایی این پروژه ها شروع شده و تابحال از ۴۰ هزار پروژه، ۱۶ هزار پروژه با دستگاه های اجرایی مورد تفاهم قرار گرفته و بالغ بر ۵۳۰۰ پروژه به مرحله پیشرفت فیزیكی رسیدند و امیدواریم در مناسبت های سال ۱۳۹۸ به فراخور زمانی و تعداد پروژه ها و فراوانی آنها در استان ها با رویكرد آب، زیر ساخت اشتغال، خانه نیازمندان ومددجویان و محرومان در نقاط مرزی و محروم كشور بتوانیم افتتاح مشترك این پروژه ها را داشته باشیم.
رئیس بسیج سازندگی كشور اضافه كرد: گروه های جهادی عرصه ای برای مدیریت در كادر سازی كشور هستند. هم اكنون ۱۱ هزار گروه جهادی در این ۴۰ هزار پروژه عمرانی فعالیت می نمایند.
به قول وی پاسخگویی و شفافیت اصل و خط قرمز ما در این پروژه ها است. كتابچه ای در انتها این پروژه ها برای اطلاع از نوع پروژه، زمان پروژه، منابع اعتباری و كمك خیرین و گروه های جهادی هم افزایی با دولت در اختیار مردم قرار می گیرد تا مردم به شكل ملموس در جریان این پروژه ها قرار گیرند.
وی در پاسخ به این سوال كه در سال ۱۳۹۸ چند درصد از این پروژه ها به بهره برداری می رسند اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ هر ۴۰ هزار پروژه را در مناسبت های مختلف به بهره برداری می رسانیم. در روزهای عید ۱۱۶۷ گروه جهادی هستند كه در چارچوب ۲۴ هزار نفر در مناطق محروم مشغول فعالیت می شوند. نخستین اقدام در این ۴۰ هزار پروژه مناسب سازی منازلی است كه برای مددجویان بهزیستی و كمیته امداد است.
زهرایی در ادامه اظهار داشت: گروه های جهادی در جغرافیای هدفی كه برایشان مشخص شده ۳ تا ۵ سال فعالیت می نمایند و پس از اینكه محل این ۴۰ هزار پروژه مشخص شد این نقاط را به دست جهادگران می دهیم. ما امیدواریم ۱۱ هزار گروه جهادی تماماً در عرصه های پروژه های عمرانی فعال شوند. همینطور در سال ۱۳۹۸ هر گروه جهادی به یك گروه جهادی هسته محور تبدیل می شود.1397/12/22
17:49:59
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تشریح جزئیات ۴۰ هزار پروژه عمرانی در سال ۹۸
نظر شما در مورد تشریح جزئیات ۴۰ هزار پروژه عمرانی در سال ۹۸
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵