سراج خبر داد:

سازمان بازرسی بر نمایندگی های فروش خودرو نامحسوس نظارت می كند

سازمان بازرسی بر نمایندگی های فروش خودرو نامحسوس نظارت می كند حراج كن: تهران- رئیس سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت كه از این پس بازرسان این سازمان به صورت محسوس و نامحسوس بر نمایندگی های مجاز فروش خودرو هم نظارت می كند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان بازرسی كل كشور، ناصر سراج در بازدید از خط تولید و مراحل فروش اینترنتی گروه خودروسازی ایران خودرو، در جمع مدیران این شركت صنعتی، با اشاره به بعضی از مشكلاتی كه كشور با آن گریبانگیر است، تصریح كرد: كشور ما در شرایط تحریم است و دشمنان زیادی هم داریم اما با وجود همه این دشمنی ها و كارشكنی ها، به لطف خداوند تابحال چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و این انقلاب با اقتدارو بالندگی به سمت جلو در حركت است.
وی اضافه كرد: حوادث و بحران هایی كه در طول این چهل سال بر نظام گذشت واقعا زیاد بود كه حتی بعضی از این مشكلات و بحران ها را دیگر كشورها نمی توانستند تحمل كنند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با تاكید بر اینكه باید كارهای بنگاه داری و بانكداری را از خودروسازان بگیریم، به مدیران این گروه صنعتی سفارش كرد: تمركزتان را فقط بر روی كار اصلی تان یعنی تولید انواع خودرو بگذارید.
سراج ادامه داد: قصد نداریم چوب لای چرخ بگذاریم بلكه می خواهیم كارها بر روی روال طبیعی خود قرار بگیرد بنابراین هر كجا مشكلی در حوزه اختیارات و وظایف سازمان بازرسی كل كشور داشتید، بنده و همكارانم به شما كمك خواهیم كرد. باید همه دست به دست بدهیم و كارهایمان را به خوبی انجام دهیم چراكه مردم ما سزاوار بهترین خدمت ها هستند.
وی با اشاره به هزینه هایی كه كشور برای تربیت مدیران متحمل می شود، بیان داشت: دوست نداریم یك مدیری كه كشور برای تربیت و آموزش وی هزینه كرده تا با كار آشنا شود، با یك تخلف حذفش نماییم زیرا مدیران را جزو سرمایه های این كشور می دانیم اما در بعضی موارد چاره ای نداریم.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با تاكید بر اینكه باید محصولات را به دست مصرف كننده واقعی برسانیم، تصریح كرد: به تازگی كه قیمت خودروها به صورت كاذب بالا رفت، بخش كوچكی از محصولات به دست مصرف كنندگان واقعی رسیده و اكثرا دلال ها احتكار كردند، درحالیكه اگر محصول به دست مصرف‎ كننده نهایی برسد، این وضع برای كشور به وجود نمی آید.
سراج یادآورشد: تابحال به نمایندگی های مجاز ورود نمی كردیم اما از این به بعد به صورت محسوس یا نامحسوس بر نمایندگی های فروش هم نظارت خواهیم كرد. خود شما هم نظارت داشته باشید چون كه از بالا رفتن بی حساب و كتاب قیمت ها تنها دلالان سود می برند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو برنامه های این سازمان را برای از بین بردن قیمت های كاذب خودرو شرح داد.
سراج همینطور در این بازدید تصریح كرد: پس از افزایش ناگهانی قیمت خودرو سازمان بازرسی كل كشور به صورت مستمر در دو گروه بزرگ خودروسازی كشور حضور داشته و ارتباط مستقیمی با مدیرعامل ایران خودرو و سایر مدیران خودروساز داشتیم تا تمهیداتی صورت گیرد و اقدام عاجلی راجع به شكستن فضای قیمت خودرو كه افزایش سرسام آوری در حاشیه بازارداشته، صورت گیرد.

** سازمان بازرسی تا واقعی شدن قیمت خودرو به وظیفه خود ادامه خواهد داد
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به مذاكرات این سازمان با شركت های خودروساز داخلی، اظهار داشت: با ورود سازمان، شركت های خودروساز هم برخورد مثبتی داشتند و قول مساعد همكاری درباره افزایش تولید خودرو و عرضه به بازار داده اند و همان گونه كه امروز شاهد بودید، در بعضی خطوط تولید مانند خط پژو تولید 206 كارگران عنوان كردند كه سه شیفته كار می كنند. همینطور سازمان درباره عرضه خودرو توسط خودروسازهای داخلی با استفاده از فروش اینترنتی ورود كرده و بررسی ها درباره میزان تولید و عرضه خودرو از جانب خودروسازها ادامه دارد.
سراج با تاكید بر پشتیبانی از خودروسازان داخلی اظهار داشت: با عنایت به بیانات و فرامین رهبر معظم انقلاب درباره پشتیبانی از تولید داخلی كه اتفاقا شعار سال هم است، همه وظیفه داریم از تولید داخل حمایت نماییم. سازمان بازرسی كل كشور هم در جهت این سیاست، وارد بازار خودرو شده و تلاش دارد از خودروساز داخلی حمایت كند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به كاهش قیمت خودرو طی چند روز اخیر اظهار داشت: البته سازمان بازرسی به این مقدار كاهش قیمت خودرو در بازار قانع نیست و این مسیر را تا واقعی شدن قیمت خودرو نظارت و بازرسی خویش را ادامه خواهد داد.
وی همینطور از قول مساعد خودروسازهای داخلی در عرضه سریع خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است ایران خودرو اقدام به فروش اینترنتی خودرو به قیمت تعیین شده از جانب شورای رقابت كند و شهروندانی كه مایل به خرید خودرو هستند می توانند خودروی مورد نظر خویش را ثبت نام كنند. البته مقرر شده كه سایت برای فروش خودروهای مختلف مرحله به مرحله بازگشایی شود و ثبت نام طی چند روز برای مدلهای مختلف خودرو این شركت ادامه خواهد داشت.
وی افزود: همینطور توافق كرده ایم كه خودروسازان با استفاده از كنترل سامانه ثبت نام و فروش نظارت كنند تا با هر كد ملی به شخص حقیقی و مصرف كننده واقعی، یك خودرو تحویل داده شود. با این اقدامات امیدواریم قیمت خودرو را به حداقل ممكن كاهش دهیم و با حذف دلالان از این بازار، همه مردم بتوانند از خودرو داخلی استفاده كنند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور همینطور درباره احتكار خودرو اظهار داشت: من هم این مورد را شنیده ام. سازمان بازرسی مبحث را بررسی نموده است و انشاءالله در آینده نزدیك درباره این مورد نظر نهایی خویش را اعلام خواهد نمود.
هاشم یكه زارع مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو هم در ابتدای این جلسه از حضور قاضی سراج تشكر كرد و اظهار داشت: حضور شما برای بنده و همكاران فرصت وغنیمتی است.
وی با اشاره به اهمیت مركز تحقیقات این گروه خودروسازی تصریح كرد: اقدامات در خط تولید جزو كارهای جاری شركت است و آنچه سبب تحول می شود، در مركز تحقیقات استارت می خورد بنابراین از ما از شما خواهش می نماییم برای بازدید از مركز تحقیقات ما هم فرصتی قرار دهید.
اجتمام/ع.ی/1724


1397/04/02
21:54:46
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سازمان بازرسی بر نمایندگی های فروش خودرو نامحسوس نظارت می كند
نظر شما در مورد سازمان بازرسی بر نمایندگی های فروش خودرو نامحسوس نظارت می كند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱