شهرك های صنعتی مازندران به خط راه آهن متصل می شوند

شهرك های صنعتی مازندران به خط راه آهن متصل می شوند حراج كن: ساری – مدیر كل راه آهن شمال كشور اظهار داشت كه با اجرای خطوط ریلی درون شهرك های صنعتی مازندران این مجموعه ها به مسیر خطوط راه آهن متصل می شوند و از این طریق حمل و جابجایی بار و كالای شركت ها انجام می گردد.


یوسف گران پاشا روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در جلسات شركت راه آهن شمال و شهرك های صنعتی مازندران مبحث تولید خطوط ریلی درون شهرك های صنعتی استان عنوان شد.
وی ادامه داد: در این جلسات تصمیم گرفته شد تا هر یك از شهرك ها و نواحی صنعتی مازندران اقدامات اولیه مورد نیاز برای تولید زیر ساخت ها برای این منظور را از قبیل تملك اراضی و ریل گذاری درون مجموعه های خویش را انجام بدهند.
مدیر كل راه آهن شمال با اشاره به اینكه اقدامات بعدی پس از انجام امور زیر ساختی را شركت راه آهن انجام می دهد، افزود: كارهایی از قبیل اتصال خط راه آهن شمال به این خطوط درون شهرك های صنعتی و جابجایی بار توسط واگن های باربری از دیگر اقدامات برای این منظور است.
وی اثرات و تبعات اجرای این پروژه را كاهش حجم ترافیك و تصادفات در جاده های مازندران دانست و اظهار داشت: هم اكنون كه جابجایی و حمل بار با استفاده از خودرویی انجام می گردد همواره حوادث جاده ای تهدید كننده است.
حدود یكهزارو 450 واحد تولیدی استان مازندران در 39شهرك و ناحیه صنعتی مستقر و فعالیت دارند.
هم اكنون برخی بنادر و شركت های بزرگ مازندران همچون بندر امیرآباد، البرز مركزی و نیروگاه برق نكا با ریل گذاری مسیر درون مجموعه ها خود بارگیری و جابجایی كالاها و بارهای خویش را با استفاده از راه آهن انجام می دهند.
در حال حاضر سالانه 2 میلیون و 200 هزار تن بار با استفاده از مسیر راه آهن شمال جابجا می گردد.
2096/1899


1397/03/27
14:57:49
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شهرك های صنعتی مازندران به خط راه آهن متصل می شوند
نظر شما در مورد شهرك های صنعتی مازندران به خط راه آهن متصل می شوند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳