استاندار:

بندر خشك گلستان تا 6 ماه آینده راه اندازی می گردد

بندر خشك گلستان تا 6 ماه آینده راه اندازی می گردد حراج كن: گرگان- استاندار گلستان اظهار داشت: با استمرار برنامه های در دست اجرای كنونی و تامین اعتبارات لازم؛ بندر خشك گلستان تا 6 ماه آینده راه اندازی و فعال می گردد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، سیدمناف هاشمی روز پنجشنبه در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری گلستان كه با حضور وزیر راه و شهرسازی در گرگان برگزار گردید اظهار نمود: در شش ماه گذشته بیش از 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در بندرخشك گلستان هزینه شد كه امیدواریم اعتبارات لازم برای تكمیل این طرح مهم و زیربنایی به موقع اختصاص پیدا كند.
وی بیان كرد: اگر روند كنونی تكمیل این بندر در سال های گذشته اجرا می شد، شاهد بهره برداری از بندرخشك و بهره مندی استان از ثمرات و نتایج این طرح در مسیر توسعه اقتصادی بودیم.
استاندار گلستان بر ضرورت ورود بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی به استان هم تصریح كرد و اظهار داشت: تكمیل، تجهیز و بهره برداری از طرح ها و پروژه های بزرگ و كوچك استان با اتكای كامل به بودجه های دولتی امكان پذیر نیست.
هاشمی ادامه داد: در سالهای گذشته پای سرمایه گذاران به اجرای طرح هایی چون احداث نیروگاه، تولید بذر هیبردی، طرح های گردشگری و آب شیرین كن در گلستان باز شد كه امیدواریم این روند در آینده همچنان ادامه پیدا كند.
وی بیان كرد: در سال های گذشته توسعه گلستان فقط محدود به رونق كشاورزی شده و بر این اساس، كوششی برای فراهم كردن زیرساخت های تجارت، گردشگری و صنعت نشده بود، اما در سال های اخیر و به خصوص از زمان استقرار دولت تدبیر و امید موانع صنعتی شدن استان برداشته شده است.
هاشمی در ادامه به اجرای طرح های بازآفرینی شهری در گلستان اشاره نمود و اظهار داشت: گلستان 2هزار و 50 هكتار بافت فرسوده دارد كه اولویت فعالیت ها بازسازی این سكونتگاه ها در شهرهای گرگان و گنبدكاووس است.
به گفته وی؛ یكی از اشكالات اجرای طرح های در رابطه با بافت های فرسوده در گرگان و گنبدكاووس نبود زمین های كافی و دولتی برای اجرای طرح ها و استقرار زیرساخت هایی مانند پست های برق است.
استاندار گلستان راه اندازی بندر سبز خزری را هم یكی از نیازها و لزوم های مهم توسعه گلستان دانست و اظهار داشت: این استان با داشتن صدها كیلومتر ساحل از داشتن بندر محروم است كه امیدواریم با راه اندازی بندرسبز خزری و بندر خشك قدم ها برای توسعه اقتصادی استان بلندتر از همیشه برداشته شود.
پایه اقتصاد استان یك میلیون و 869 هزار نفری گلستان بیشتر بر پایه كشاورزی استوار بوده و صنعت در این استان بیشتر در حوزه صنایع كوچك و با اشتغال كم فعال است.
3091/1648


1397/03/26
12:13:33
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: اقتصاد , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بندر خشك گلستان تا 6 ماه آینده راه اندازی می گردد
نظر شما در مورد بندر خشك گلستان تا 6 ماه آینده راه اندازی می گردد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵