در گفتگو با مهر اعلام شد؛

اختصاص ۱۶۰ هواپیما به سفرهای عید، انجام روزانه۹۰۰ پرواز درنوروز

اختصاص ۱۶۰ هواپیما به سفرهای عید، انجام روزانه۹۰۰ پرواز درنوروز حراج كن: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: پیش بینی شده در روزهای نوروز ۱۶۰ فروند هواپیمای فعال داشته باشیم كه روزانه به صورت میانگین ۹۰۰ پرواز انجام می دهند.مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره سفرهای هوایی نوروز اظهار نمود: روز گذشته آخرین جلسه هماهنگی سفرهای نوروزی هوایی در سازمان هواپیمایی كشوری با حضور مدیران شركت های هواپیمایی، مسئولان پلیس فرودگاه ها، سپاه حفاظت هواپیمایی، آمبولانس، آتش نشانی، سوخت گیری هواپیماها، مدیران شركت فرودگاه ها، فرودگاه امام خمینی (ره) و سایر دست اندركاران صنعت هوانوردی برگزار و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
وی اضافه كرد: شركت های هواپیمایی مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی، شركت فرودگاه ها و فرودگاه های مبدأ و مقصد بابت مدیریت پروازهای نوروزی و پروازهای فوق العاده دریافت كرده اند. همینطور ایرلاین ها در حال انجام اقدامات لازم برای انواع چك و تعمیرات اساسی هواپیماهای خود برای ایام نوروز ۹۷ هستند.
۱۶۰ هواپیمای فعال در روزهای نوروز داریم
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با تاكید بر اینكه همه ظرفیت های ناوگان هوایی كه در اختیار شركت های هواپیمایی است، در روزهای نوروز به كار گرفته خواهد شد، اظهار داشت: هم اكنون ۱۶۰ فروند هواپیمای فعال دركشور داریم كه برای برقراری سفرهای نوروزی آماده هستند. ضمن اینكه پیش بینی می گردد سال ۹۷ شاهد افزایش و رشد ۱۵ درصدی در سفرهای هوایی نوروز نسبت به نوروز ۹۶ باشیم.
وی تصریح كرد: در نوروز ۹۶ (از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) روزانه ۷۵۶ پرواز داشتیم كه پیش بینی می گردد امسال به ۹۰۰ پرواز در روز در مجموع پروازهای داخلی و خارجی برسد.
به گفته اسعدی سامانی، در حوزه اختیاردار كردن مسئولان ایستگاه ها و دفاتر آنها واقع در فرودگاه ها هم هماهنگی های لازم با سازمان هواپیمایی كشوری و شركت فرودگاه ها انجام شده تا در مواقع ضروری و تأخیرات پروازی بتوانند رأسا تصمیمات لازم را اتخاذ كنند.
درج لینك راستی آزمایی بلیت های خریداری شده از فضای مجازی در سایت انجمن
وی ادامه داد: شركت های هواپیمایی از دیگر اقداماتی كه برای سفرهای نوروزی انجام داده اند، این است كه هم نرخ كلاس های پروازی مختلف و هم لینك راستی آزمایی بلیت های خریداری شده را در سایت شركت های خود و سایت انجمن شركت های هواپیمایی قرار داده اند. ازاین رو افرادی كه از جاهایی غیر از آژانس های مسافرت هوایی بلیت خریداری می كنند، می توانند با رجوع به سایت شركت هواپیمایی مذكور یا سایت انجمن شركت های هواپیمایی از صحت و سقم بلیت ها مطمئن شوند.
در ایام نوروز تأخیر خواهیم داشت
اسعدی سامانی در ارتباط با تأخیرات پروازی در روزهای نوروز اظهار داشت: متأسفانه به علت بالا بودن سن ناوگان هوایی، تأخیر در پروازها خواهیم داشت. اما بعضی از تأخیرها به مسائل برون سازمانی شركت های هواپیمایی مرتبط می گردد كه رفع این نوع اشكالات نیازمند بررسی دستگاه های حاكمیتی در صنعت هوانوردی و عرضه دهنده سرویس های مورد نیاز و همینطور تولید هماهنگی های بین این دستگاه ها است.
وی ادامه داد: شركت های هواپیمایی برای مدیریت تأخیرات در رابطه با مشكلات درون سازمانی ایرلاین ها هم مسئولانی را برای كنترل تأخیرها در داخل این شركت ها منصوب كرده اند تا مواردی كه تولید می گردد را مدیریت كنند. همینطور قرار شد كه سازمان هواپیمایی كشوری موارد مرتبط به مسائل برون سازمانی شركت های هواپیمایی را مدیریت و برطرف كند.
تأخیر پروازهای داخلی اسكان ندارد
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی درباره اجرای آیین نامه حقوق مسافر از جانب شركت های هواپیمایی در مورد تأخیرهای پروازی اظهار نمود: مبحث اسكان مسافران داخلی در آیین نامه حقوق مسافران نیامده است. ضمن اینكه شرایط فرودگاه های ما امكان اسكان دادن ندارد. اگر در فرودگاه مهرآباد، پروازی تأخیر داشته باشد، ما اصلا هتل فرودگاهی نداریم كه بخواهیم مسافران را اسكان بدهیم. بنابراین در آیین نامه حقوق مسافران، اگر تأخیرها با مسائل و كمبودهای فنی ناوگان ارتباط داشته باشد، شركت هواپیمایی مالك آن پرواز موظف به استرداد هزینه بلیت و پرداخت جریمه به مسافر است و اگر تأخیر پرواز به دنبال شرایط آب و هوایی رخ دهد، پرداخت جریمه از دوش شركت هواپیمایی برداشته شده و شركت صرفا موظف به استرداد هزینه بلیت خواهد بود.

1396/12/17
20:34:22
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: پرداخت , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اختصاص ۱۶۰ هواپیما به سفرهای عید، انجام روزانه۹۰۰ پرواز درنوروز
نظر شما در مورد اختصاص ۱۶۰ هواپیما به سفرهای عید، انجام روزانه۹۰۰ پرواز درنوروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲