شرایط جدید ترخیص گمركی خودرو اعلام گردید

شرایط جدید ترخیص گمركی خودرو اعلام گردید حراج كن: تهران- گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای به همه گمرك های اجرایی، ترخیص همه خودروهایی را كه تا پیش از نهم دی ماه امسال ثبت سفارش شده اند، به اعلام شماره ثبت سفارش منوط كرد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، گمرك جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه در بخشنامه ای اعلام نمود ترخیص همه خودروها (به استثنای خودروهای مربوط به محل مصوبات جانبازان و معلولان) كه تا پیش از نهم دی ماه ثبت سفارش شده و پذیرش درخواست ابطال اظهارنامه های مربوط، فقط به اعلام شماره ثبت سفارش، شرح مبحث و هماهنگی با این مركز پیش از هرگونه اقدام منوط است.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، سامانه ثبت سفارش واردات خودرو به علت حجم بالای واردات و به علت آنچه رییس سازمان توسعه تجارت ایران آن را «مدیریت منابع ارزی» عنوان نمود، از تیرماه بسته شد؛ زیرا دولت قصد داشت شیوه نامه جدیدی را برای واردات خودرو تهیه و تصویب كند.
معاون اول رییس جمهوری نهم دی ماه دستورالعمل جدید واردات خودرو را كه در هیات وزیران تصویب شده بود، ابلاغ نمود.
بر اساس این دستورالعمل واردات خودرو سواری، با عنایت به ماده 4 قانون پشتیبانی از مصرف كنندگان مصوب سال 1388 به داشتن نمایندگی رسمی و همینطور زیرساخت های كافی و لازم برای عرضه خدمات بعد از فروش و دریافت تاییدیه های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت منوط می گردد.
بر اساس این دستورالعمل، ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از 40 هزار دلار یا دارای حجم موتور بالای 2500 سی سی ممنوع گردید.
دولت در این دستورالعمل، تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور تا 1500 سی سی را 55 درصد، خودروهای سواری با حجم موتور 1501 تا 2000 سی سی را 75 درصد و تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور 2001 تا 2500 سی سی را 95 درصد اعلام نمود.
پس از آن بود كه از دهم دی ماه سامانه ثبت سفارش خودرو باز شد.

اخبار اقتصادی ایرنا را در كانال اقتصادی: IRNAeco@
اقتصام*9132*1961*


1396/12/10
17:14:51
5.0 / 5
5201
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شرایط جدید ترخیص گمركی خودرو اعلام گردید
نظر شما در مورد شرایط جدید ترخیص گمركی خودرو اعلام گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳