معاون استاندار خبر داد:

فعالیت سرمایه گذارانی از 18 كشور خارجی در قزوین

فعالیت سرمایه گذارانی از 18 كشور خارجی در قزوین حراج كن: قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: تابحال سرمایه گذارانی از 18 كشور دنیا در قالب 22 شركت در استان سرمایه گزاری نموده اند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در نشست توسعه سرمایه گذاری خارجی استان قزوین اضافه كرد: با سرمایه گذاری این شركت ها برای چهار هزار و 500 نفر به شكل مستقیم اشتغال زایی شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: هم اكنون 20 سرمایه گذار خارجی منتظر انجام امور اداری خود و فعالیت در استان هستند.
حبیبی با اشاره به جذب 43 درصدی میزان هدف گذاری سرمایه گذاری خارجی در استان، اضافه كرد: میزان مصوب كل سرمایه گذاری خارجی در استان از سال 72 تا نیمه نخست سال جاری یك میلیارد و 500 میلیون دلار بوده كه از این میزان 647 میلیون جذب شده است.
وی با اشاره به اینكه یكی از شاخص های مهم رشد اقتصادی سرمایه گذاری داخلی و خارجی است، اضافه كرد: با عنایت به محدودیت های مالی و نقشی كه بخش خصوصی در توسعه و پیشرفت استان ایفا می كند، توجه به این حوزه اهتمام و تلاش مدیران دستگاه های اقتصادی را می طلبد.
حبیبی همینطور اظهار داشت: حلقه مفقوده سرمایه گذاری در استان تعامل و ارتباط غلط مدیران با سرمایه گذاران خارجی بوده است كه باید این مشكل رفع گردد چون كه باید در این حوزه چندین برابر گذشته تلاش نماییم.
وی با اشاره به تلاش كشورها برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، اضافه كرد: باید به گونه ای برنامه ریزی نماییم كه در این عرصه از رقبا جا نمانیم.
این مسئول اظهار داشت: نباید فراموش نماییم امروزه هر استان و كشوری كه بیشترین سرمایه گذاری خارجی را جذب نماید می تواند در حوزه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی موفق باشد.
حبیبی در ادامه از قزوین بعنوان استانی دارای ظرفیت های بالای اقتصادی یاد كرد و اظهار داشت: استان ما یك موقعیت استراتژیك دارد كه این مهم به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آن كمك می نماید.
وی تصریح كرد: باید تلاش نماییم تا رتبه فعلی استان در جذب سرمایه گذاری خارجی كه فعلا در رده ششم قرار دارد را ارتقا ببخشیم.
نشست های توسعه سرمایه گذاری خارجی در استان قزوین هر 2 هفته یكبار به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین برگزار می گردد.
6104*3013
خبرنگار: ناصر نیلی**انتشار دهنده: رضا اولادی


1396/10/28
18:12:11
5.0 / 5
4641
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فعالیت سرمایه گذارانی از 18 كشور خارجی در قزوین
نظر شما در مورد فعالیت سرمایه گذارانی از 18 كشور خارجی در قزوین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳