مدیر ارشد بازاریابی اسنپ از ادامه تبلیغات این برند در لیگ انگلیس می گوید؛

رویكردی متفاوت در تبلیغات یك برند

رویكردی متفاوت در تبلیغات یك برند به گزارش حراج كن هفته پیش تیزر تبلیغاتی اسنپ در ورزشگاه كینگ پاور در بازی منچستریونایتد و لسترسیتی پخش گردید. این برای اولین بار می باشد كه در یكی از مهم ترین لیگ های فوتبال دنیا، شاهد تبلیغ شركتی ایرانی هستیم.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، از راشا شیدماهر، مدیر ارشد بازاریابی اسنپ، درباره چند و چون این تبلیغات، حمایت مالی تیم سپاهان، علاقه و توجه مدیران اسنپ به فوتبال و برنامه های آینده این كسب وكار اینترنتی در زمینه تبلیغات پرسیدیم، كه مشروح این گفت وگو را در ادامه می خوانید:
* پخش تبلیغ یك برند ایرانی در ورزشگاه اختصاصی باشگاه لستر سیتی انگلستان كار سختی بود؟
- پیش از این شركت های ایرانی اغلب از «ویدئو مپینگ» برای تبلیغات خود در ورزشگاه ها استفاده می كردند. استفاده از تبلیغات ویدئومپینگ به این صورت است كه چندین شبكه تلویزیونی حق پخش بازی ها را در اختیار دارند و با شركت های تبلیغاتی قرارداد می بندند و به صورت منطقه ای فعالیت می نمایند، یعنی در هر منطقه از جهان شركایی دارند كه تبلیغات شركت ها را به صورت ویدئو كنار زمین نمایش می دهند. نقطه ضعف تبلیغات با ویدئو مپینگ این است كه افراد داخل ورزشگاه آن را نمی بینند و از بین تماشاچیان تلویزیونی هم فقط كسانی كه حق پخش آن برای كشور یا قاره شان خریداری شده قادر به مشاهده اش هستند.
اما آنچه تبلیغ اسنپ را در بازی منچستر یونایتد و لستر سیتی متمایز می كرد این بود كه تبلیغ اسنپ در این بازی به صورت دیجیتال در كنار سایر برندهای مطرح دنیا دور زمین پخش شد و تمامی افراد حاضر در ورزشگاه و تماشاچیان شاهد آن بودند. تا جایی كه من می دانم این نخستین بار بود كه یك شركت ایرانی چنین تبلیغی را انجام می داد. قرار بر این است كه تبلیغ اسنپ باز هم در لیگ انگلیس انجام شود و بازی لستر و منچستر فاز اول آن بود.
* هزینه تبلیغ فیزیكی در كنار زمین بازی یكی از مهم ترین لیگ های جهان چقدر است؟
- بسیاری شاید فكر كنند كه این تبلیغ گران بوده است اما در واقع اینطور نیست و نسبت به هزینه هایی كه برای تبلیغات شركتی به بزرگی اسنپ در نظر گرفته می گردد از یك هزینه منطقی برخوردار می باشد.
* فعالیت در زمینه فوتبال چقدر به علاقه شخصی مدیران ارشد اسنپ برمی گردد؟
- شاید اگر فوتبال دوست نبودم كمتر در این زمینه فعالیت می كردم. چون خودم فوتبال بازی كردم و طرفدارش هستم تأثیر آن را بر جامعه بیشتر درك می كنم و متوجه آن هستم. دقت كنید كه گران ترین سایت ایران به لحاظ قیمت تبلیغات یك سایت فوتبالی است كه در رده سه سایت پربازدید كشور قرار می گیرد؛ همینطور یكی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون (یعنی نود) هم با محوریت فوتبال اجرا می گردد. همینطور اپلیكیشن های ورزشی در ایران از ترافیك بالایی برخوردار می باشند. بدون شك دلیل اصلی همگی این ها حضور طرفداران بسیار زیاد ورزش در ایران است. ورزش یكی از اصلی ترین دغدغه ها و تفریحات مردم ایران است كه فوتبال بخش بزرگی از آن را تشكیل می دهد.

* چرا تبلیغات در بستر فوتبال را انتخاب كرده اید؟ به بیان كلی تر تبلیغات در بستر فوتبال - چه حمایت مالی تیم سپاهان باشد، چه تبلیغ دور زمین در لیگ انگلیس- چقدر می تواند بازخورد داشته باشد و موثر واقع شود؟
- در بحث بازاریابی، تبلیغات به لحاظ هزینه به سه نوع تقسیم می شوند؛ تبلیغات ای تی ال مربوط به كمپین های بزرگ و پرهزینه همچون تبلیغات تلویزیونی می گردد. تی تی ال تبلیغات با هزینه متوسط است و گزینه آخر هم بی تی ال یا همان تبلیغات سوشال، بنری و كم هزینه است. وقتی كسب وكاری به مرحله كنونی اسنپ می رسد و كاملا در میان مردم شناخته می شود، باید مانند هر برند بزرگ دیگری در سراسر دنیا تلاش كند تا حضور خویش را با كمپین های بزرگ به مشتریانش یادآوری كند و موقعیت خودش را در بازار تثبیت شده نگه دارد، خواه با استفاده از اسپانسری یك تیم فوتبال، خواه با استفاده از تبلیغ در كناره زمین ورزشگاه. هم اكنون اسنپ در ۱۶ شهر كلیدی و بزرگ ایران فعال است و وقتی برای چنین تبلیغی هزینه می كند دیگر تنها یك قشر خاص این تبلیغ را نمی بینند، بلكه چند ده میلیون نفر بازی منچستر و لستر را می بینند. برای نخستین بار است كه چنین تبلیغی برای یك برند ایرانی می گردد و شاید همین مسئله بازخوردهای مثبت را چندین برابر كرده است.
وقتی ایرانیان در لیگ انگلیس، كه یكی از معتبرترین لیگ های جهان است، تبلیغ اسنپ را می بینند احساس غرور ملی می كنند. در چند روز گذشته تعداد زیادی ایمیل از ایرانی ها ساكن انگلیس دریافت كردیم كه برای مان عكس فرستادند و گفتند كه دیدن تبلیغ اسنپ در تلویزیون انگلیس یا ورزشگاه این كشور برایشان باورنكردنی و البته بسیار لذت بخش بوده است.
قطعا برندی مانند اسنپ جایی هزینه نمی كند كه برایش بازخورد مثبت نداشته باشد؛ ما در شاخص های خود می بینیم كه پس از هر تبلیغ چقدر نتیجه می گیریم. این را هم اضافه كنم كه پرداختن به تبلیغات گسترده دلیل بر این نمی شود كه از تبلیغات دیجیتال صرف نظر نماییم. معمولا در بحث بازاریابی اسنپ تلاش می نماییم تا بنا بر شرایط زمانی و فاكتورهایی كه مد نظرمان است تعادل را بین مدلهای مختلف تبلیغاتی حفظ نماییم.
* طبق شاخص های شما این تبلیغ چقدر در میان كاربران تان تاثیر گذار بوده است؟
- یكی از طریق های بررسی نتایج یك كمپین گسترده در كسب وكاری مانند اسنپ این است كه تعداد ثبت نام ها و درخواست های سفر را در چند بازه زمانی منظم پس از هر تبلیغ پرهزینه مورد بررسی قرار دهیم و نتایج آن را با دوره های مشابه قبلی مقایسه نماییم، تا به برآوردی از موفقیت یا عدم موفقیت آن برسیم. تبلیغ اسنپ در ورزشگاه كینگ پاور در مقطعی پخش شد كه اسنپ تحت فشار هجمه ای از موج سازی های خبری بود، با این حال پس از پخش آن رشد چشمگیری در ثبت نام و تعداد درخواست ها داشتیم، به خصوص در شهرهایی كه اخیرا فعالیتمان را در آنها شروع كرده ایم، این تبلیغ سبب شد كه مشتریان تازه ما را شناسایی كنند. ازاین رو چنین تبلیغاتی بیشتر از آنكه هزینه بر باشد، آورده مالی دارد.
* از اسپانسرینگ تیم فوتبال سپاهان بگویید؟ این فعالیت تبلیغاتی-فوتبالی اسنپ تا امروز چه آورده ای برای تان داشته است؟
- ما چندین نوع سرمایه داریم، سرمایه مالی، سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی و سرمایه فردی كه انسان های اثرگذار واقعی هستند؛ همچون علی دایی كه برای كمك به زلزله زدگان چندین میلیارد تومان كمك های مردمی جمع آوری می كند. اسپانسرینگ سپاهان در زمره سرامیه گذاری های مالی قرار می گیرد، ولی سپاهان تیم فوتبال سرشناس شهری است كه دغدغه اش را داریم و در آنجا كار می نماییم. پشتیبانی از سپاهان، یعنی اسنپ درآمد خویش را در شهر اصفهان صرف همین شهر می كند. مهم ترین دلیل موفقیت اسنپ در شهرهای محل فعالیت این سامانه توجه به بحث بومی سازی است و این بومی سازی از انتخاب الگوها و مدلهای تبلیغاتی برای هر شهر تا به كارگیری نیروی انسانی و صرف درآمد هر شهر برای همان شهر متنوع است. پشتیبانی از تیم طراز اول شهر اصفهان یكی از مهم ترین فعالیت های اسنپ در این بحث به حساب می آید.
برای مثال، وقتی اسپانسر یك تیم فوتبال هستیم می توانیم مطمئن باشیم كه تبلیغ برندمان در برنامه نود، یعنی پرمخاطب ترین برنامه تلویزیون، پخش می گردد و این برای اسنپ ارزش افزایی به همراه خواهد داشت.
جدا از بحث درآمدزایی باید بگویم كه ما در اسنپ به صورت جدی دغدغه ورزش و سلامت افراد جامعه را داریم. پس سپاهان و فوتبال تنها اهدافمان نیستند و این نخستین و آخرین بار نخواهد بود كه در زمینه پشتیبانی از ورزش و سلامت افراد جامعه گام برمی داریم. چنانچه اسنپ اسپانسر جام باشگاه های جهان در كشتی فرنگی (در اصفهان) و اسپانسر دوره ای از فعالیت ورزشی حسن میرزاحسینی، قهرمان توان یاب عزیز كشورمان، هم بوده است.
* فكر نمی كنید این سوال برای شهروندان سایر شهرهای فعال اسنپ پیش می آید كه چرا شهر ما نه، و چرا اصفهان؟
- مطمئن باشید كه تا آنجایی كه دستمان باز باشد این فعالیت ها را در سایر شهرها گسترش خواهیم داد.
 

1396/10/11
13:09:31
2.5 / 5
5031
تگهای خبر: بازار , تبلیغ , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رویكردی متفاوت در تبلیغات یك برند
صاحبین:
سایت آگهی خرید و فروش رایگان صاحبین
املاک و مستغلات ماشین خودرو مهندسین و کسب کار استخدامی قطعات و لوازم یدکی استاد کاران خدمات مهندسین خواننده ها پرستاران حیوانات لوازم صفر و کارکرده
جدید ترین و پیشرفته ترین پلت فرم ایران ( صاحبین شما هستید ) منتظر کلیک شما هستیم هر چیزی که به ذهنت میرسه بیا ببین
عالی بود آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان با تشکر و قدردانی از مدیریت سایت
sahebin.com
نظر شما در مورد رویكردی متفاوت در تبلیغات یك برند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵