وزارت صمت:

توان تولید ۱۰۰۰ اتوبوس برقی در سال را داریم

توان تولید ۱۰۰۰ اتوبوس برقی در سال را داریم حراج کن: سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صمت اعلام نمود که ظرفیت و توان تولید سالانه هزار دستگاه اتوبوس برقی در کشور ایجاد شده، اما تولید آن نیازمند سفارش گذاری توسط شرکت های حمل و نقل است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، احمد آقایی سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تولید اتوبوس برقی در کشور، اظهار نمود: برخی شرکت های داخلی از توانمندی تولید اتوبوس برقی بصورت مونتاژی برخوردار می باشند.
بر اساس اعلام وزارت صمت، وی با اشاره به اینکه تکنولوژی و فناوری اصلی خودرو های برقی شامل (اتوبوس و تاکسی) باتری آنست، اضافه کرد: در آغاز مسیر تولید خودروی برقی، باتری این خودرو ها بوسیله واردات تامین شود تا به مرور شرکت های دانش بنیان درباره ی تولید باتری خودرو های برقی ورود کنند. البته هم اکنون یکی- دو شرکت داخلی به موضوع تولید ورود کرده اند و بر روی سل و پکینگ باتری خودرو های برقی کار کرده اند تا این که با افزایش سطح بتوانیم گلوگاه تولید این خودرو ها را نیز برطرف نماییم.
تأمین ارز مورد نیاز تولید اتوبوس برقی در صورت سفارش گذاری
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صمت با اشاره به اینکه چند شرکت خودروساز داخلی به موضوع تولید اتوبوس های برقی ورود کرده و نمونه هایی را ساخته اند، اشاره کرد: اما تولید اتوبوس برقی به علت شرایط قیمت باید برمبنای سفارش گذاری صورت گیرد پس خودروساز باید سفارش را دریافت و سپس نسبت به تولید برمبنای برنامه سالانه اقدام نماید.
وی افزود: ظرفیت تولید اتوبوس برقی در کشور توسط شرکت های داخلی بیش از هزار دستگاه است که فقط معطل سفارش گذاری است پس اگر سفارش گذاری برای تولید این خودرو ها توسط شرکت های حمل و نقل صورت گیرد، بلا فاصله وزارت صمت نسبت به موضوع تامین و اختصاص ارز اقدام می کند.
آقایی اظهار داشت: با یک برنامه تولید متوالی و مستمر می شود، حداقل سالی هزار اتوبوس برقی تامین می شود.

1403/03/20
10:13:32
0.0 / 5
123
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توان تولید ۱۰۰۰ اتوبوس برقی در سال را داریم
نظر شما در مورد توان تولید ۱۰۰۰ اتوبوس برقی در سال را داریم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲