اخطار پلیس فتا در رابطه با انتخابات

اخطار پلیس فتا در رابطه با انتخابات به گزارش حراج کن، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری های اینترنتی در روزهای انتخاب به مردم اخطار داد.به گزارش حراج کن، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به اینکه تنها چند روز تا برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باقی مانده است، اظهار داشت: با عنایت به گسترش فضای مجازی، متاسفانه این احتمال وجود دارد که افراد سودجو که با هدف کلاهبرداری صفحاتی را منتسب به کاندیداهای این انتخابات راه اندازی کنند. امکان دارد کلاهبرداران به بهانه های مختلف مبادرت به کلاهبرداری کنند، فرستادن لینک دانلود یا انتشار برنامه با عناوین مختلف، همچون مواردی است که امکان دارد کلاهبرداران با سوءاستفاده از آن دست به اقدامات مجرمانه بزنند.

ایسنا در خبری آورده که وی افزود: تحریک افراد به دانلود و نصب برخی نرم افزارها با عناوین خبرهای روز انتخابات، پشتیبانی از نامزد خاص، کسب درآمد با پشتیبانی از کاندیداهای مختلف و … هم همچون مواردی هستند که می تواند منجر به ترغیب کردن افراد جهت استفاده از نرم افزارهای جعلی و مخرب شود، کاربران در صورت نصب چنین برنامه هایی با توجه به دادن اجازه دسترسی به پیامک ها، تماس ها، گالری عکس و … با مشکلات ریز و درشتی مواجه و حتی اطلاعات شخصی و بانکی آنها هم به خطر خواهد افتاد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینکه در روزهای انتخابات موارد گوناگونی از انتشار برنامه های موبایلی جعلی منتسب به نامزدهای انتخاباتی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و خارجی رؤیت می شود، اظهار داشت: این امر می تواند زمینه سرقت اطلاعات و سو استفاده از داده های شخصی کاربران را فراهم آورد. مردم عزیز باید توجه داشته باشند که در نصب هرگونه برنامه موبایلی باید به موارد ایمنی توجه داشتند باشند و از نصب برنامه هایی که در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها منتشر می شوند خودداری کرده و برنامه های مورد نیاز خویش را از منابع معتبر دریافت نمایند.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه از مهم ترین ساحت های زندگی اجتماعی انسان، شرکت در سرنوشت سیاسی اجتماعی خود و جامعه بوده و تبلور آن انتخابات است، اظهار داشت: بدون تردید باید بالاترین میزان از اخلاق مداری را در فرایند انتخابات دید. در همین راستا هم رعایت مواردی همچون احترام گذاشتن به سایر کاربران در فضای مجازی، صداقت در انتشار مطالب و محتوا، رعایت حریم خصوصی دیگران در فضای مجازی، رعایت عدالت و بی طرفی در پشتیبانی از شخص یا جناحی خاص، عدم پخش اخبار کذب و شایعه پراکنی از جانب کاربران فضای مجازی نشان دهنده رعایت اخلاق مداری است.

رئیس پلیس فتای پایتخت درمورد چگونگی تشخیص اخبار جعلی در رابطه با انتخابات هم اظهار داشت: خبررسانی جعلی، دروغ پراکنی یا اخبار جعلی نوعی خبرنگاری زرد یا پروپاگاندا با قصد پخش اطلاعات غلط است که در بستر رسانه های چاپی سنتی، رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی انتشار می یابد، باید مراقب شبه خبرها بود، به تصاویر توجه گردد که واقعی باشند. به زمان و تاریخ اخبار توجه کنید. بررسی صحت منبع خبر و دقت به مبحث خبر دقت همچون این موارد است.

وی افزود: اخبار جعلی با هدف گمراه کردن و به منظور صدمه رساندن به یک آژانس، نهاد، یا شخص، یا به دست آوردن اهداف مالی یا سیاسی نوشته و منتشر می شود، که اغلب با استفاده از سرفصل های حساس، نادرست که می تواند با هدف افزایش خوانندگان، اشتراک گذاری آنلاین و درآمد بر مبنای کلیک روی اینترنت هم باشد.
1402/11/21
09:29:40
0.0 / 5
278
تگهای خبر: آنلاین , اهدا , بانك , حراج
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اخطار پلیس فتا در رابطه با انتخابات
نظر شما در مورد اخطار پلیس فتا در رابطه با انتخابات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱