شلیک با هفت تیر بلژیکی به سمت ماموران دستگیری گانگستر تهرانی ۷۱ سال قبل

شلیک با هفت تیر بلژیکی به سمت ماموران دستگیری گانگستر تهرانی ۷۱ سال قبل به گزارش حراج کن، روزنامه کیهان نوشت: شامگاه چهارشنبه دهم دیماه ۱۳۳۱ یکی از معروف ترین سارقان تهران با نام کریم خراسانی به همراه اعضای باندش توسط ماموران آگاهی در محل اختفای خود در جنوب تهران دستگیر شدند.این باند چند وقت قبل از دستگیری حدود ۳۰ هزار تومان اثاثیه ی منزل ملوک ضرابی خواننده ی موسیقی سنتی ایرانی را هم به سرقت برده بودند. روزنامه ی کیهان فردای آن روز (پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۳۱) در رابطه با ی جزئیات این ماجرا نوشت:

دیشب یکی از خطرناک ترین باندهای دزدی در تهران دستگیر شد. جریان واقعه از این مقرر است که دیشب هنگامی که کریم خراسانی یکی از سارقین معروف با هم دستان خود در خانه ای واقع در چهارراه عباسی مشغول بحث در رابطه با ی اموال مسروقه ی فعلی و اتخاذ تصمیم برای ارتکاب دزدی های بزرگ تر بوده اند، مامورین شعبه ی دو آگاهی ناگهان سر می رسند و قصد دستگیری سارقین را می نمایند. کریم خراسانی دست به جیب کرده و یک هفت تیر بلژیکی بیرون می آورد و به سمت مامورین شلیک می کند ولی فعالیتش به ثمر نمی رسد و اعضای باند دستگیر می شوند.

افراد باند مزبور تابحال سرقت های کلانی کرده اند و همچون چندی پیش از منزل بانو ملک [ملوک] ضرابی در حدود سی هزار تومان اثاثیه و لوازم را به دزدی بردند. افراد باند تابحال اعتراف های جالب توجهی هم در رابطه با ی دزدی های مختلف خود کرده اند امروز وقتی خبرنگار ما می خواست از کریم عکس بردارد گفت نباید عکس مرا در روزنامه چاپ کنی. و در کشوری که قانون نیست نمی توانند کوچک ترین آزاری هم به من برسانند.

افراد این باند غیر از کریم خراسانی که سردسته ی آن هاست ۸ نفر می باشند. کریم خراسانی در بین دزدان تهران شهرت زیادی دارد و تمام سارقین از او حساب می برند. وی تابحال گذشته از چند فقره سرقت، پرونده های زیادی هم دارد که در برخی از آنها متهم به قتل شده است. کریم خراسانی از دیشب تابحال پنج فقره از دزدی های خویش را اعتراف کرده است. سرقت های وی همیشه کلان و در حدود صدها هزار تومان است. اموال مسروقه را کریم به اصطلاح برای آب کردن به شهرستان های دیگر می فرستد و به وسیله ی هم دستان خود تبدیل به پول نقد می کند.

هنگام دستگیری دیشب یک کارد کمری و یک هفت تیر بلژیکی از نوع پراولینگ و ۱۱ تیز فشنگ از کریم به دست آمده است. فعلاً مامورین شهربانی مشغول تحقیقات می باشند تا بتوانند کلیه اموال مسروقه را به دست آورده و به صاحبان شان مسترد کنند.۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/10/14
14:41:41
0.0 / 5
256
تگهای خبر: برند , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شلیک با هفت تیر بلژیکی به سمت ماموران دستگیری گانگستر تهرانی ۷۱ سال قبل
نظر شما در مورد شلیک با هفت تیر بلژیکی به سمت ماموران دستگیری گانگستر تهرانی ۷۱ سال قبل
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳