درب های تمام چوب چیست؟

درب های تمام چوب چیست؟ از جمله موارد زیبا و کاربردی می توان به درب های تمام چوب اشاره کرد. درب های تمام چوب، از انواع چوب های بادوام ساخته می شوند.


یکی از نکات برجسته در دکوراسیون داخلی منزل و یا دفتر کار، افزودن عناصری از چوب طبیعی به فضای مورد نظر است. از جمله موارد زیبا و کاربردی می توان به درب های تمام چوب اشاره کرد. درب های تمام چوب، از انواع چوب های بادوام ساخته می شوند. در این پست قصد داریم به ویژگی های منحصر به فرد درب های تمام چوب بپردازیم.

درب های تمام چوب متنوع

درب های تمام چوب می توانند ارزشی ویژه در زیبایی شناختی خانه داشته باشند. اغلب برای ساخت درب های تمام چوب از چوب درخت بلوط، کاج، توسکا، صنوبر و سرو استفاده می شود. اکنون به خصوصیات این 5 نوع چوب اشاره می کنیم:

چوب درخت بلوط

درخت بلوط انتخابی جذاب در ساخت درب های تمام چوب به شمار می رود. حلقه های طبیعی درخت بلوط، با طیف رنگی زیبا، ظاهری کلاسیک و پیچیده به فضا می دهد. با داشتن درب های تمام چوب از جنس درخت بلوط، می توانید حس تازگی و طراوت را در فضای خانه خود احساس کنید. همچنین درخت بلوط به عنوان عایق صوت و حرارت، بسیار با دوام است.

چوب درخت کاج

چوب درخت کاج اغلب از بلوط ارزان تر و رنگ آن روشن تر است. این چوب در برابر ضربه، مقاومت بیشتر در مقایسه با چوب درخت بلوط دارد و بافت آن نسبت به بلوط نرم  تر است.

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا انتخابی مناسب برای ساخت درب های تمام چوب است. گره های موجود آن ظاهری طبیعی و روستایی به فضا می بخشد. یکی دیگر از دلایل استفاده از چوب درخت توسکا، استحکام و مقاومت آن است.

چوب درخت صنوبر

درخت صنوبر در حدود 20 درصد از درب های تمام چوب، به کار برده می شود. این چوب می تواند ظاهری مدرن و کمتر روستایی داشته باشد و مقرون به صرفه است. همچنین چوب درخت صنوبر نیز قابلیت رنگ پذیری بالایی دارد.

چوب درخت سرو

درخت سرو انتخابی عالی برای درب های تمام چوب بیرونی است. دلیل انتخاب آن برای ساخت درب های تمام چوب این است که نیاز کمتری به نگهداری و مراقبت دارند.

ویژگی های منحصر به فرد درب های تمام چوب

درب خانه تنها یک مسیر ورودی و یا خروجی نیست. درب های تمام چوب عناصری مهم و کلیدی در معماری خانه و سبک طراحی آن به شمار می روند. درب های تمام چوب می توانند به فضای مورد نظر شخصیت پیچیده و حسی متفاوت را بیفرایند و در نگاه اول، توجه مخاطب را به خود جلب می نمایند. اکنون به مزایای درب های تمام چوب می پردازیم:

زیبا و چشم نواز

مخاطبان به دلیل ظاهر زیبای درب های تمام چوب، آنها در الویت انتخاب خود قرار می دهند. ظرافتی که در ساخت انواع درب های تمام چوب به کار رفته است، آنها را نسبت به سایر گزینه ها متمایز می کند.

شخصی سازی شده

یکی از موارد مهم در خرید انواع درب های تمام چوب، این است که متناسب با نیاز مشتری سفارشی می شوند. به این معنا که با قابلیت رنگ پذیری خود، می توانند نیاز مشتریان را برآورده کنند. همچنین درب های تمام چوب در هر شکل و اندازه ای طراحی و ساخته می شوند.

با دوام

درب های تمام چوب، در مراحل مختلف ساخت، به خوبی صیقل داده شده اند. بنابراین درب های تمام چوب با گذشت زمان ساختار و کیفیت خود را به خوبی حفظ می کنند. به همین دلیل انتخاب و تهیه درب های تمام چوب می تواند به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت، مقرون به صرفه باشد.

بهره وری انرژی

همه مشتریان به دنبال گزینه  ای هستند که مانع از اتلاف و هدر رفتن انرژی باشد. درب های تمام چوب عایق حرارت هستند. بنابراین در همه فصول سال، از افزایش بیش از حد مصرف انرژی جلوگیری می کنند.

مقاومت در برابر صوت

قرار گرفتن در معرض صدای بلند می تواند به مرور زمان برای سلامت ما خطرساز باشد. همچنین شلوغی محیط می تواند خواب کودکان را مختل نماید. بنابراین با خرید درب های تمام چوب برای خانه می توانیم به میزان زیادی صدای محیط بیرون را کاهش دهیم. زیرا درب های تمام چوب به طور کلی در برابر صوت مقاوم هستند.

ضد حریق

زندگی در فضایی ایمن و به دور از احتمال آتش سوزی برای همه ما نکته ای حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین ویژگی های درب های تمام چوب مقاومت آنها در برابر آتش سوزی است.

کاهش خطر برق گرفتگی

مناسب بودن فضای رشد و نمو کودکان از الویت های والدین در خرید خانه استدرب های تمام چوب می توانند در کاهش خطر برق گرفتگی مؤثر واقع شوند و به ایمن شدن هرچه بیشتر محیط خانه می افزایند.

زنگ زدگی

ظاهر درب های ورودی و خروجی در نمای ساختمان بسیار مؤثر است. شاید محل خانه و یا دفتر کار شما در محیطی است که می تواند احتمال افزایش رطوبت و زنگ زدگی در آنجا بیشتر باشد. با انتخاب درب های تمام چوب می توانید اطمینان حاصل کنید که درب های تمام چوب هرگز زنگ زده و پوسیده نمی شوند.

سهولت نصب

درب های تمام چوب به دلیل نصب آسان به شهرت رسیده اند. زیرا به راحتی برش خورده و شکل می گیرند. همچنین خدمات مرتبط با نصب آنها بسیار کم هزینه است.

جمع بندی

درب های تمام چوب، بخش مهمی در خانه ما هستند و جذابیت خارق العاده ای به فضا می بخشند. همچنین ویژگی های محنصر به فرد درب های تمام چوب باعث شد تا گزینه ای کاربردی باشند. بنابراین در این پست به معرفی انواع درب های تمام چوب از جنس بلوط، کاج، توسکا، صنوبر و سرو پرداختیم.

1402/09/04
23:29:15
0.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد درب های تمام چوب چیست؟
نظر شما در مورد درب های تمام چوب چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲