استاندار خراسان رضوی:

15 برابر مسکن مهر زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است

15 برابر مسکن مهر زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است به گزارش حراج کن، مشهد ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: تابحال برای ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در خراسان رضوی زمین تأمین شده که حدود ۱۵ برابر مسکن مهر در ۱۶ سال قبل بوده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری در جلسه شورایعالی مسکن که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار نمود: برابر ابلاغ وزارت راه و شهرسازی برنامه چهار ساله نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی ۳۹۱ هزار ۲۰ واحد بوده است. در قسمت حمایتی ۱۹۵ هزار و ۸۲۰ واحد و روستایی ۶۴ هزار واحد و بازآفرینی ۵۶ هزار و ۲۰۶ واحد و خودمالک هم ۷۴ هزار و ۹۸۰ واحد است.
استاندار خراسان رضوی افزود: در قسمت حمایتی، همه خدمات شامل زمین و تسهیلات و آماده سازی و غیره توسط ما عرضه می شود و در قسمت روستایی هم تسهیلات عرضه می شود. در استان خراسان رضوی زمین هم در روستاها واگذار کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: همینطور در قسمت بازآفرینی بیشتر جنبه تسهیلات و تخفیف پروانه دارد و در قسمت خودمالک هم به همین ترتیب است.
نظری با اشاره به اینکه می خواهیم تا چند ماه آینده یک جهشی در حوزه ساخت مسکن و نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی ایجاد نماییم، اظهار داشت: در استان خراسان رضوی رویکرد اصلی ما تقدم دادن به روستاها بوده است، با این نگاه که روستاییان برای مهاجرت به شهر های کوچک و مرکز استان ترغیب نشوند. برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان باید تقدم را به آنها می دادیم که این رویکرد اول ما است.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: رویکرد دوم که از ابتدا مدنظر داشته ایم واگذاری زمین به مردم بود. ۱۸۰ هزار واحد معادل ۴۰ میلیون مترمربع و ۴ هکتار زمین تأمین شده است.
وی خاطرنشان کرد: این مقدار الحاق در خراسان رضوی حدود ۱۵ برابر مسکن مهر در سالهای گذشته بوده است.
به گفته نظری ۱۳۴ سایت شهری درحال آماده سازی و خدمات زیربنایی داریم که ۶۱ سایت درحال آماده سازی است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در تسهیلات بانکی هم متأسفانه به نسبت عملیات اجرا شامل تأمین زمین و صدور پروانه ها و زیر ساخت ها در واگذاری تسهیلات در قسمت عقب ماندگی وجود دارد که نیازمند دستور شماست.
وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با مسائل بانکی بین مصوبات شورایعالی مسکن و آن چه بانکها ابلاغ می کنند باید همگرایی وجود داشته باشد. دو بانک که تسهیلات را ابلاغ کرده هنوز نرخ سود را ۱۸ درصد نکرده اند و همینطور شروطی هم گذاشته اند. همینطور ضمانت ها هم جزو مشکلات است.


منبع:

1402/05/11
08:34:30
0.0 / 5
246
تگهای خبر: بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 15 برابر مسکن مهر زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است
نظر شما در مورد 15 برابر مسکن مهر زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳