مدیرعامل متروی تهران تشریح كرد

از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا عاقبت ۶۳۰ واگن مترو

از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا عاقبت ۶۳۰ واگن مترو به گزارش حراج کن، مدیرعامل متروی تهران در مورد برنامه های آتی این شرکت توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: اسناد مطالعات خطوط جدید مترو تحویل وزارت کشور شده و امید می رود بتوانیم تأیید شورای عالی ترافیک را برای چهار خط مترو بگیریم.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن هرمزی با حضور در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در تشریح برنامه های آتی شرکت متروی تهران اظهار داشت: در سال قبل موفق شدیم که نقاط خط ۶ را به هم متصل نماییم و این خط از ناکارآمدی بیرون رود و همین طور تکمیل نقصها خط ۳ در عرصه ایمنی و پست های برق نیز در دستور کار قرار داشت که خوشبختانه با اقدامات انجام شده خط ۳ از بحران خارج شد.
وی با بیان این که قرار بود چهار ایستگاه در خط ۶ تکمیل شود، افزود: تمام ایستگاه های خط ۶ فعال می باشند و کارگاه های بخش جنوبی این خط نیز فعال شده اند و با مولدسازی، امور آن پیش می رود و شمال غربی این خط به سمت کوهسار با سه ایستگاه امسال به بهره برداری خواهد رسید. سه ایستگاه تا پایان نیمه اول سال و دو ایستگاه نیز تا انتهای سال تحویل می دهیم.
هرمزی با اعلان اینکه در خط ۷ نیز پله برقی ایستگاه میدان کتاب فعال گردیده است، اظهار داشت: تا پایان ماه آتی ایستگاه میدان کتاب نیز وارد مدار بهره برداری می شود و مشکل تامین منابع مالی ایستگاه پرند نیز که بر عهده دولت بود، برطرف شده و ساختمان آن پیشرفت فیزیکی بالایی دارد و تکمیل عملیات برق رسانی آن در حال انجام می باشد و امید می رود بتوانیم شهریورماه این طرح را بعد از ۱۳ سال به نتیجه برسانیم چرا درحال نصب ریل سوم هستیم.
وی با اعلان اینکه بر طبق قولی که دادیم ۲۸ کیلومتر تکمیل مسیر و ۶ ایستگاه مترو در دستور کار ما بود که در نیمه اول امسال به نتیجه می رسد، اظهار داشت: البته ما به شورا برای تکمیل ۱۳ ایستگاه قول دادیم که شامل ایستگاه های مهمی همچون میدان خراسان و ورزشگاه تختی است که عملیات اجرائی آن در حال انجام می باشد و حتی جابجایی پیمانکار انجام شده و کارگاه ها فعال می باشند و ما بنا را بر این گذاشتیم که عملیات حفاری خط ۶ مترو را که تا ایستگاه شهرری ادامه دارد و ۱۰ کیلومتر اضافه شده، به نتیجه برسانیم.
مدیرعامل متروی تهران اشاره کرد: فاز دوم پایانه اکباتان نیز درحال تکمیل است اما مباحثی را جهت استفاده بهینه از این فضا از طرف معاونت شهرسازی شهرداری پیگیری می نماییم.
وی با اعلان اینکه تفاهم برای خط ۱۰ مترو در دوره قبلی با قرارگاه خاتم منعقد شده بود، تصریح کرد: در اطراف دریاچه خلیج فارس، شفت انجام شده و نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان و همچنین۴۰۰ میلیون یورو هزینه ارزی دارد و امیدواریم بتوانیم در مردادماه عملیات حفاری را در ایستگاه میدان دریاچه شروع نماییم و تا انتهای سال با سه دستگاه عملیات حفاری همزمان انجام دهیم؛ علاوه بر میدان دریاچه در شفت جنت آباد نیز حفاری را دنبال می نماییم و البته اسناد مطالعات خطوط جدید مترو تحویل وزارت کشور شده و امید می رود بتوانیم تأیید شورای عالی ترافیک را برای چهار خط مترو بگیریم؛ برای خط ۸ وارد مذاکره شدیم و تفاهمی را نیز برای خط ۹ با قرارگاه خاتم منعقد می نماییم و مقرر است خط ۹ با تی بی ام قطر بزرگ حفاری شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در پاسخ به سوال چمران در مورد اورهال قظارهای مترو نیز با اعلان اینکه اورهال ۲۹ رام قطار AC و DC را برنامه ریزی کرده بودیم، تصریح کرد: تامین قطعات و اورهال آن بصورت همزمان به انجام می رسد و ۶ رام قطار را نیز تحویل دادیم. امروز هیچ نوع مشکل منابع مالی و مشکل فنی دراین زمینه نداریم.
وی ادامه داد: اولویت اول متروی تهران تکمیل خطوط و ناوگان بود و از ماه گذشته تا امروز عملیات تست قطار ملی انجام شد؛ ۲۱ بدنه در واگن سازی درحال ساخت بود و به پیمانکارهای دیگر نیز اعلام کردیم که عملاً وارد ساخت واگن ملی شوند و منابع مالی آن شامل ۷۷ میلیون یورو از محل وزارت نفت تامین شد و در نهایت قرار شد که موضوع پیگیری و کارسازی شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد عاقبت ۶۳۰ واگن مترو نیز با اعلان اینکه قسمتی از پول نفت برای ۶۳۰ واگن تامین شده و در حساب موجود است، اظهار داشت: محموله دوم دو هفته پیش توسط بانک شهر از وزارت نفت گرفتن شده تا زودتر بتوانیم کار را انجام دهیم و بوسیله بانک مرکزی مباحث را پیگیری کردیم و روز گذشته شماره حساب طرف چینی به بانک مرکزی اعلام گردید و امیدواریم در ماه جاری بتوانیم ال سی را به نتیجه برسانیم. با کمک همه پس از ۶ سال این اقدام درحال نتیجه دادن است.

منبع:

1402/04/25
13:27:45
0.0 / 5
318
تگهای خبر: ارز , بانك , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا عاقبت ۶۳۰ واگن مترو
نظر شما در مورد از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا عاقبت ۶۳۰ واگن مترو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴