معاون شهردار تهران خبر داد

عرضه خدمات حقوقی مجانی به تهرانی ها در سرای محلات

عرضه خدمات حقوقی مجانی به تهرانی ها در سرای محلات به گزارش حراج کن، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از انعقاد تفاهمنامه مشترک با قوه قضاییه با هدف عرضه خدمات حقوقی مجانی به شهروندان در سراهای محلات شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمد امین توکلی زاده ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه مشترک با قوه قضاییه با هدف عرضه خدمات حقوقی مجانی به شهروندان در سراهای محلات شهر تهران اظهار داشت: تفاهمنامه مشترک معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به منظور عرضه خدمات حقوقی مجانی به شهروندان در ۲۲ سرای محله شهر تهران با حضور مهدی اقراریان، عضو شورای اسلامی شهر تهران و حسن عبدلیان پور، رئیس مرکز وکلا؛ کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به امضاء رسید.
وی ادامه داد: همزمان با هفته قوه قضاییه و در جهت عرضه خدمات آموزشی به گروههای مختلف جامعه و توانمندسازی شهروندان با آگاهی بخشی حقوقی، فرهنگ سازی، ارتقای دانش حقوقی آنها و رویکرد تعاملی با سازمان های فعال در حوزه حقوق شهروندی این تفاهمنامه منعقد گردید.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: این تفاهمنامه به نفع مردم خواهد بود و جزو وظایف ذاتی ما است که بتوانیم به مردم در موضوعات مختلف خدمت نماییم.
وی با تکیه بر این که امروز به دلایلی چون پیچیدگی های دنیای مدرن اگر دانش مردم بالا نرود، گرفتار مشکل می شوند و در پس آن صدمه خواهند دید، تصریح کرد: یکی از مراکزی که می تواند به بالا بردن دانش شهروندان از صدمه دیدگی آنها جلوگیری نماید، مرکز وکلا است. امیدواریم دایره همکاری ها و خدمت رسانی به مردم را به مرور گسترده تر نماییم تا کار به نفع مردم شهر به سر انجام برسد.
معاون شهردار تهران ضمن اشاره به بُعد تحول نرم افزاری شهر که از برنامه های اصلی مدیریت شهری در این دوره است، بیان نمود: چنین اقدامات مهمی بدون همکاری، هم افزایی، کار قرارگاهی و در کنار هم قرار گرفتن خادمان مردم در دستگاههای مختلف صورت نمی گیرد. امیدواریم موفقیت در چنین کارهایی سرلوحه اقدامات آتی باشد.
طبق گزارش سایت شهر، توکلی زاده خاطرنشان کرد: ۳۵۲ سرای محله و خانه های زیرمجموعه این سراها رابطه وسیعی با مردم در سطح محلات برقرار کرده اند. یکی از خدماتی که در این سراها تقدیم مردم می شود، آموزش شهروندی است که با شعار رسیدن به شهروند متعالی خدمت رسانی می کند.1402/04/07
19:13:25
0.0 / 5
297
تگهای خبر: آموزشی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد عرضه خدمات حقوقی مجانی به تهرانی ها در سرای محلات
نظر شما در مورد عرضه خدمات حقوقی مجانی به تهرانی ها در سرای محلات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳