رئیس كمیسیون سلامت عنوان كرد

30درصد منابع آب استان تهران صرف شرب می شود

30درصد منابع آب استان تهران صرف شرب می شود به گزارش حراج کن، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اگر در عرصه کشاورزی صرفه جویی شود بسیار راهگشا خواهد بود و در وضعیت فعلی به مردم پایتخت کمک می نماید.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی پیرهادی با اشاره به مشکل کم آبی در تهران، اظهار داشت: متأسفانه در چند سال اخیر کم آبی به موضوع چالش برانگیز کشور و تهران تبدیل گشته و میزان بارندگی ها کاهش قابل توجهی داشته است.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر این که کاهش بارندگی زنگ خطر و هشدار برای مدیران و شهروندان بوده است، تصریح کرد: با توجه به این که کم آبی منجر به توسعه بیابان ها، فرونشست زمین، ایجاد گرد و غبار و تهدید سلامتی مردم می شود و به صورتی زنجیره ای از مسائل شکل می گیرد، باید کم آبی بصورت ریشه ای بررسی و حل شود.
وی با تکیه بر نقش وزارت جهاد کشاورزی در مدیریت مصرف آب، اشاره کرد: هوشمندسازی اقدامات در عرصه کشاورزی باید سرعت بیشتری بگیرد؛ استان تهران از گیاهان و تولیدات آب بر استفاده می نماید و بهره گیری از روش غرقابی را همچنان در تهران شاهد می باشیم به طوریکه ۶۰ درصد از آب استان در عرصه کشاورزی مصرف می شود.
پیرهادی با اعلان اینکه کمتر از ۳۰ درصد آب در استان صرف شرب می شود، اظهار داشت: اگر در عرصه کشاورزی صرفه جویی شود بسیار راهگشا خواهد بود و به مردم پایتخت کمک خواهدنمود.
وی با اشاره به جمعیت پذیری شهر تهران، تصریح کرد: باید ببینیم که تهران برای چه جمعیتی تعریف شده است؛ اگر جمعیت استان تهران با ۲۰ میلیون نفر به ۴۰ میلیون نفر برسد، این پرسش مطرح می شود که آیا ظرفیت این میزان جمعیت را دارد؟
طبق گزارش سایت شهر، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که پایتخت ۱۲ میلیون نفر جمعیت روزانه دارد و باید دید که توان و کشش جمعیت بیشتر را خواهد داشت یا خیر؟، اظهار داشت: ما در آب، انرژی، حمل و نقل و آلودگی هوا با چالش روبه رو هستیم و این نشان میدهد که تهران بیش از این ظرفیت ندارد و یا باید ظرفیت جدیدی ایجاد نماییم تا بتواند پاسخگوی جمعیت باشد و یا باید برای جمعیت پذیری تهران فکر نماییم.
منبع:

1402/03/28
08:08:30
0.0 / 5
276
تگهای خبر: انرژی , تولید , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 30درصد منابع آب استان تهران صرف شرب می شود
نظر شما در مورد 30درصد منابع آب استان تهران صرف شرب می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵