مدیرعامل متروی تهران خبر داد

جزئیات افتتاح ایستگاه متروی علامه جعفری

جزئیات افتتاح ایستگاه متروی علامه جعفری به گزارش حراج کن، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه با اشاره به تراکم بالای مسافران در خط 4 متروی تهران، اظهار داشت: ایستگاه «علامه جعفری» هفته آتی افتتاح خواهد شد و دارای مسیرهای ویژه معلولان و تجهیزات مناسب برای تردد افراد کم توان جسمی و حرکتی است.


محسن هرمزی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه خط ۴ متروی تهران به طول ۲۱ کیلومتر، شامل ۱۹ ایستگاه است، اظهار داشت: عملیات اجرائی پروژه توسعه غربی خط ۴ از اواسط دهه ۹۰ خورشیدی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: این بخش شامل مسیری به طول ۲/۴ کیلومتر و دارای ۳ ایستگاه است. اولین ایستگاهی که در این بخش افتتاح خواهد شد، ایستگاهی موسوم به «پروانه» در منطقه باغ فردوس و یا همان بلوار مرحوم ناصر حجازی خواهد بود؛ البته نام این ایستگاه به «علامه جعفری» تغییر پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه بیان کرد: ایستگاه علامه جعفری در منطقه ۵ شهر تهران قرار دارد که امکان دسترسی مسافران در محدوده ای کم برخوردار از نظر حمل و نقل عمومی انبوه بر را به شبکه خطوط مترو فراهم می آورد.
هرمزی با اشاره به این که پروژه توسعه غربی خط ۴ مترو مانند پروژه توسعه شرقی این خط، نیاز جمعیت قابل توجهی از شهروندان در غرب پایتخت را رفع می کند، بیان کرد: خط ۴ از زیر معابر پرترددی همچون خیابان های آزادی، انقلاب، پیروزی و شهرک اکباتان عبور می کند. این خط یکی از پرمسافرترین کریدورهای شرقی – غربی حمل و نقل درون شهری به شمار می آید.
وی با اعلان اینکه توسعه غربی و شرقی خط۴، دسترسی بخش قابل توجهی از شهروندان به مراکز و اماکن مهم پایتخت را تسهیل می کند، تصریح کرد: پروژه توسعه غربی خط ۴ در ادامه مسیر تکمیل خود، غیر از ایستگاه علامه جعفری، دو ایستگاه دیگر را شامل می شود که در صورت تامین بموقع منابع مالی، امکان بهره برداری از آنها در سالهای ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ وجود دارد.
هرمزی با اشاره به این که برای ساخت این ایستگاه، عملیات عمرانی حجیمی از قبیل خاکبرداری، آرماتوربندی، بتن ریزی و نازک کاری انجام شده تا قفل افتتاح ایستگاه های پروژه توسعه غربی خط ۴ شکسته شود، اشاره کرد: ایستگاه موسوم به ایستگاه علامه جعفری، ایستگاهی نسبتاً وسیع به لحاظ زیربنا بوده و یکی از ایستگاه های عمیق این خط شمرده می شود. ایستگاه مذکور با بهره برداری از ورودی غربی آن، در اختیار مردم قرار می گیرد و پیش بینی می شود با تکمیل و راه اندازی پروژه های توسعه شرقی و غربی خط ۴ مترو، حداقل ۳۰ درصد به جمع مسافران فعلی این خط پرمتقاضی افزوده شود.

از تقاطع خط ۴ مترو با خطوط ۵ و ۶ در بال غربی تا مناسب سازی ایستگاه «علامه جعفری»

وی ادامه داد: پروژه توسعه غربی خط ۴ در دو ایستگاه با خطوط ۵ و ۶ مترو ایستگاه تبادلی داشته و همین مورد موجب تسهیل دسترسی مسافران به سه خط مذکور می شود و ایستگاهی که هفته آتی افتتاح خواهد شد، مانند سایر ایستگاه های بهره برداری شده اخیر، دارای مسیرهای ویژه معلولان و تجهیزات مناسب برای تردد افراد کم توان جسمی و حرکتی است.
مدیرعامل متروی تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مشخصات فنی ایستگاه علامه جعفری بیان کرد: طول سکوی این ایستگاه ۱۵۸متر و عمق آن نیز ۳۴ متر از سطح زمین است. همین طور ۷ دستگاه پله برقی و ۴ دستگاه آسانسور در این ایستگاه نصب شده است و برای ساخت این ایستگاه ۹۵هزار متر مکعب خاکبرداری، ۵۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۵۶ هزار متر مکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمربع نیز نازک کاری انجام شده است.
1402/02/05
11:41:01
0.0 / 5
311
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جزئیات افتتاح ایستگاه متروی علامه جعفری
نظر شما در مورد جزئیات افتتاح ایستگاه متروی علامه جعفری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳