تحویل 2 میلیون کارت ملی هوشمند معوق تا آخر سال

تحویل 2 میلیون کارت ملی هوشمند معوق تا آخر سال به گزارش حراج کن، معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال کشور از تحویل دو میلیون کارت ملی هوشمند معوق تا آخر سال اطلاع داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمد باقر عباسی در رابطه با اتمام تحویل کارت های ملی هوشمند معوق از سنوات گذشته اظهار داشت: از مجموع ۶۱ میلیون نفر جمعیت بالای ۱۵سال که برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام کرده بودند تابحال کارت هوشمند ملی برای ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر صادر گردیده است.
وی ادامه داد: هم اکنون مجموعه صدور کارت هوشمند سازمان ثبت احوال بر مبنای زیر ساخت های بوجود آمده ظرفیت صدور ماهانه ۲.۵ میلیون کارت هوشمند را دارد و تا آخر سال برای دو میلیون نفر باقی مانده ثبت نامی از سری قبل کارت های هوشمند ملی صادر و امید می رود تا پایان سال جاری صدور کارت ملی به روز رسانی شود.

به قول معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال کشور، در سالهای ۹۶ و ۹۷ صدور کارت های هوشمند در مدت زمان یک هفته یا دو هفته انجام می شد، ولی به علت مسائل تحریم و مشکل در ورود مواد اولیه کارت خام کارت ها تعویق در صدور به وجود آمد. کارت های هوشمند ملی که اعتبار آنها تا آخر سال ۱۴۰۳ و پیش از آن می باشد تا آخر سال ۱۴۰۵ تمدید شده است.
براساس بخشنامه ابلاغی از جانب معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، با عنایت به این که صدور کارت های هوشمند ملی به صورت فراگیر از سال ۱۳۹۳ آغاز و تاریخ اعتبار آن هفت سال در نظر گرفته شده بود حالا تاریخ انقضا و پایان اعتبار بعضی از آنها فرا رسیده است. بنا به بررسی های صورت گرفته و در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم به تمدید اعتبار کارت های مذکور گرفته شد، ازاین رو اعتبار کارت های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آنها تا پایان ۱۴۰۳ و پیش از آن بوده است تا آخر سال ۱۴۰۵ تمدید می شود. کلیه هموطنان می توانند تا سال۱۴۰۵ از این کارت ها استفاده نمایند.
منبع:

1401/10/07
09:28:00
0.0 / 5
327
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تحویل 2 میلیون کارت ملی هوشمند معوق تا آخر سال
نظر شما در مورد تحویل 2 میلیون کارت ملی هوشمند معوق تا آخر سال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳