تثبیت ۸ باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران

تثبیت ۸ باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران به گزارش حراج کن، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز باغ بودن یا نبودن چند پلاک ثبتی در تهران را بررسی کردند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز بررسی چند پلاک ثبتی از حیث باغ بودن یا نبودن را مورد بررسی قرار دادند و شربیانی عضو شورای شهر تهران در تشریح پرونده اول، اظهار داشت: این ملک ۵۳۰ متر و در منطقه ۴ واقع شده و با عنایت به این که سند آن یک قطعه زمین مزروعی است و کمیسیون ماده ۱۲ هم این ملک را باغ اعلام نموده، بررسی ها نشان داده که در این ملک درختانی با محیط بن بالا قرار دارند و ما هم این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی در تشریح یک پلاک دیگر اظهار داشت: این پلاک حدنصاب درختان را دارد، چون که ۳۱ اصله درخت دارد و سند آن هم یک قطعه زمین مشجر بوده، پس ما این ملک را باغ اعلام کردیم. اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک زمین ۵۶۷ متری در منطقه یک است که سند آن یک قطعه زمین است و حدنصاب درختان را ندارد و کمیسیون ماده ۷ هم اعلام نموده که تنها ۱۱ اصله درخت در این ملک واقع شده است. پس این ملک را غیر باغ اعلام کردیم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را غیر باغ اعلام نمودند.
در ادامه شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۱۲ متری در منطقه یک است که سند آن یک قطعه زمین مشجر بوده و حدنصاب درختان را هم دارد و کمیسیون ماده ۱۲ هم این ملک را باغ اعلام نموده است و ما هم این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
در ادامه شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۴۴ متری در منطقه یک است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن هم یک قطعه زمین است و کمیسیون نظر بر غیر باغ بودن این ملک دارد.
محمود صادقی در حین بررسی این ملک با اشاره به اینکه رای کمیسیون ماده ۱۲ که در اسناد این ملک واقع شده در ارتباط با پلاک دیگری است، اظهار داشت: بارها اعلام نموده ایم که گاها آرشیو اسناد در ارتباط با املاک دیگر است و در این پرونده وقتی تصاویر هوایی را می بینیم، در سالهای گذشته این ملک مشجر بوده است.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، به علت ابهامات موجود این پرونده جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.
شربیانی افزود: پرونده دیگر در ارتباط با ملکی دیگر در منطقه یک است که حدنصاب درختان را دارد و پوشیده از درختان پرارزش است و ما این ملک را باغ اعلام کردیم که اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
وی به پرونده دیگر در ارتباط با یک ملک ۶۰۰ متری در منطقه یک اشاره نمود که حدنصاب درختان را دارد و کمیسیون ماده ۱۲ هم قبلا این ملک را باغ اعلام نموده و اظهار داشت: گستره قالب هم طبق تصاویر هوایی باغ بودن این ملک را ثابت می کند، پس ما این ملک را باغ اعلام کردیم که اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک در منطقه ۵ است که سند آن یک قطعه زمین است و رای کمیسیون ماده ۱۲ را هم ندارد اما تصاویر ماهواره ای نشان داده است که گستره قالب آن فضای سبز است، پس ما این ملک را باغ اعلام می نماییم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی افزود: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۵۱ متری در منطقه ۲ است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن هم یک قطعه زمین است اما تصاویر نشان داده است که گستره قالب این ملک پوشیده از درخت است و ما این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود، این ملک را باغ اعلام نمودند.
وی ادامه داد: پرونده دیگر برای ملک ۵۴۰ متری در منطقه ۴ است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن هم یک قطعه زمین است اما رای کمیسیون ماده ۱۲ دایر بر باغ بودن است، پس ما این ملک را باغ اعلام می نماییم و اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
این عضو شورای شهر تهران در انتها اظهار داشت: پرونده آخر متعلق به یک ملک ۵۴۶ متری واقع در منطقه ۷ است که حدنصاب درختان را ندارد و درخت ارزشمندی هم در ملک واقع نشده است و اعلام شده که این یک قطعه زمین جدا شده از اراضی باغ صبا است. در صورتی که در منطقه ۷ باغ صبا یک محله است نه باغ که بر همین مبنا ما رای غیر باغ می دهیم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر هم با رای مثبت خود این ملک را غیر باغ اعلام نمودند.
منبع:

1401/09/15
14:28:28
0.0 / 5
330
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تثبیت ۸ باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران
نظر شما در مورد تثبیت ۸ باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵