از سوی وزیر اقتصاد؛

نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان

نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان به گزارش حراج کن وزیر اقتصاد از اختصاص ۲.۵ هزار میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اطلاع داد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی درباره تخصیص ۲، ۵۰۰ میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اظهار داشت: پس از بازدید رئیس جمهور از مناطق سیل زده، مذاکراتی درباره نحوه جبران برگزار شد که به دو دسته تقسیم می شود. یکی برنامه کوتاه مدت بود و وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران درحال انجام آن هستند و دسته دیگر برنامه های جبرانی برنامه های بلندمدت با محوریت صندوق بیمه حوادث ساختمان است و مقرر است از ظرفیت این صندوق و سایر صندوق های بیمه ای مشابه استفاده نماییم.
وزیر اقتصاد افزود: امروز در هیئت دولت تصویب گردید، دو و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص داده شود.
وی اضافه کرد: بعد از تخصیص این اعتبار بلافاصله با شرکتهای بیمه ای قرار داد امضا می نماییم. نیازی نیستی مردم خسارت دیده به جایی رجوع کنند.
خاندوزی خاطرنشان کرد: منابع این صندوق برای حوادث طبیعی آتی مورد استفاده قرار می گیرد. پیش از این اعتبارات صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اندک بود و برای بازسازی ۲۰۰ واحد تخریب شده زلزله سال جاری هرمزگان اختصاص یافته بود ولی با منابعی که به آن داده شد، برای بلایای طبیعی آتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: بر مبنای قانون تخصیص منابع به این صندوق به سبب آنکه بیمه همگانی و فراگیر است، الزامی است. مانند بیمه شخص ثالث اما در صندوق بیمه ساختمان، این منابع بین مردم و دولت تقسیم می شود که ۱۰ درصد آن از سوی مردم و در قبوض برق آنها تأمین خواهد شد.
به گفته وزیر اقتصاد، این بیمه، بیمه پایه است و مردم می توانند از بیمه های تکمیلی حوادث طبیعی ساختمان با سقف های بالاتر استفاده کنند.

1401/05/13
13:37:48
0.0 / 5
465
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان
نظر شما در مورد نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵