مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای ادارات و سازمان ها

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای ادارات و سازمان ها به گزارش حراج کن امروزه اغلب شرکت ها و سازمان های مدرن در دنیا از دستگاه حضور و غیاب استفاده می نمایند و کار ثبت تردد کارکنان را با استفاده از این دستگاه، انجام می دهند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، امروزه اغلب شرکت ها و سازمان های مدرن در دنیا از دستگاه حضور و غیاب استفاده می نمایند و کار ثبت تردد کارکنان را با استفاده از این دستگاه، انجام می دهند. به صورت کلی این سیستم کمک می نماید تا هزینه ها کاهش پیدا کند و مدیریت زمان کارکرد کارکنان یا حضور و غیاب آنها آسان تر شود.
دستگاه حضور و غیاب چیست؟
دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای نظارت و کنترل بر شروع و آخر کار کارمندان، سازمان ها، کارخانه ها، ادارات و … استفاده می شود. دستگاه حضور و غیاب به کارفرمایان این اجازه را می دهد که ساعات دقیق ورود و خروج، مرخصی ها و غیبت های کارمندان خویش را تحت نظارت قرار دهند. همینطور سبب کاهش هزینه های اضافی می شود که بیشتر به دلیل پرداخت هزینه ساعات اضافی به کارمندان است که در آن زمان سرکار حضور نداشتند و به دلیل خطاهای حضور و غیاب سنتی و خطاهای عمدی، غیبت آنها ثبت نشده است.
دستگاه حضور و غیاب دارای انواع مختلفی همچون دستگاههای حضور و غیاب کارتی، اثر انگشت و تشخیص چهره هستند.
مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب
کاربرد اصلی این دستگاه کنترل و ثبت حضور و غیاب کارمندان سازمان است با این وجود کاربرد آنها به این مساله محدود نخواهد شد. در ادامه به بعضی از مهم ترین کاربردهای این دستگاه اشاره می کنیم:
۱. شفافیت و دسترسی سریع
گاهی نیاز است تا تمامی غیبت هایی که از قبل توسط کارمندان، اعلام شده یا نشده را به صورت یکجا ببینید. این نوع نظارت، با استفاده از دستگاه حضور و غیاب فقط با یک کلیک امکان پذیر می باشد و می توانید به صورت دقیق گزارشات مدت زمان کار در سازمان را بر مبنای ساعت معین مشاهده کنید.
۲. امنیت نرم افزار دستگاه حضور و غیاب
بیشتر نرم افزارها در دستگاه حضور و غیاب مجهز به سیستم اثر انگشت یا تشخیص چهره بر پایه سیستم های امنیتی قدرتمند طراحی شده اند و از تقلب افراد هم جلوگیری می کنند و همینطور هزینه های ناشی از فراموشی پین کد و گم شدن آیدی کارت ها را هم کم می کنند که در آنها امنیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
۳. کاهش هزینه ها
سیستم های کنترل تردد هزینه ها را کم می کنند این نرم افزارها به گزارش دهی دقیق زمان ها و با پیشگیری از تقلب در حضور کارمندان ثبت درست تأخیرها سبب می شوند تا پرداخت حقوق اضافی و نابجا انجام نگیرد و در نتیجه هزینه ها کاهش پیدا کند.

معیارهای خرید دستگاه کنترل تردد مناسب چیست؟
به طور معمول خرید دستگاه حضور غیاب مناسب از مهم ترین دغدغه های هر سازمان و یا اداره است. همگی به دنبال پیدا کردن یک الگوریتم مشخص برای تهیه یک دستگاه باکیفیت و مناسب هستند، اما باید به این نکته هم اشاره نماییم که قطعا نمی توان یک نسخه یکسان برای خرید دستگاه حضور و غیاب مناسب برای همه مجموعه ها پیچید. چونکه انتخاب کارآمدترین و بهترین دستگاه حضور و غیاب در هر مجموعه بستگی به شرایط و محیط مورد استفاده آن دارد.
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
فناوری تشخیص چهره تکنولوژی شناسایی و تأیید چهره اشخاص با کمک عکس و ویدئو است و عملکرد این فناوری به این شکل است که ابتدا یک الگو و نمونه اولیه از مشخصات صورت بر روی سیستم ذخیره می شود و سپس از مرحله بازشناخت چهره و تصویر ورودی اطلاعات سیستم مقایسه شده، تطبیق صورت خواهد گرفت.
مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
با توجه به شرایط کنونی که در دنیا و کشورها بخاطر شیوع بیماری کرونا به وجود آمده استفاده از روش ها و دستگاههای پیشرفته برای ثبت و کنترل دقیق افراد در ادارات و سازمان ها به مبحث قابل توجهی تبدیل گشته است که یکی از جدید ترین دستگاه کنترل تردد که امروزه مورد استفاده سازمان ها قرار گرفته، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره می باشد.
علاوه بر رعایت پروتکل بهداشتی که مهم ترین مساله در دنیای امروزی است، این دستگاه مزیت های فراوان دیگری هم دارد، از جمله:
۱. طول عمر بالای دستگاه
۲. امنیت بالای دستگاه تشخیص چهره افراد
۳. سرعت عمل بالا و شناسایی آسان

خرید دستگاه حضور و غیاب
دستگاه حضور و غیاب بعنوان یکی از مهم ترین تکنولوژی های لازم برای پیشرفت اهداف سازمان ها و ادارات است و خرید دستگاه حضور و غیاب یک امر ضروری می باشد. با عنایت به مطالبی که گفته شد می توانیم بگوییم که خرید و استفاده از دستگاه حضور و غیاب، در سازمان ها، ادارات و محیط کسب کارها هم لازم است و باعث افزایش سوددهی و بهره وری خواهد شد. در سایت زمان پرداز با پشتیبانی کامل و محصولات باکیفیت، می توانید با انتخاب دستگاه مورد نظر خود آنرا به صورت اینترنتی خریداری کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/01/15
23:14:33
0.0 / 5
466
تگهای خبر: اهدا , پرداخت , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای ادارات و سازمان ها
نظر شما در مورد مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای ادارات و سازمان ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲