حل نشدن ایرادات طرح جامع همدان

حل نشدن ایرادات طرح جامع همدان همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق قانون، بررسی و تایید طرح جامع با شورای شهر است و برمبنای اطلاعاتی که چند روز پیش دریافت کردیم هنوز ایرادات طرح حل نشده است.


حجت الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که در همدان کار به دست کاردان سپرده نمی گردد، اظهار نمود: متاسفانه در شهر کارها کارشناسی نمی گردد و بنا بر این برای چند سال آینده شهر تصمیم اشتباه گرفته می شود.
وی با اعلان اینکه شورای شهر باید طرح جامع شهر را بررسی دقیق کرده و ایرادات را حل کند، اضافه کرد: شورا با بررسی دقیق طرح جامع باید چند سال آینده شهر را ترسیم کند و شهر را از این حالت نجات دهد چونکه همدان با این وضعیت شبیه شهر تاریخی و تمدنی نیست.
فلاحی با اشاره به این که اگر ظرفیت شهر محدود شده به خاطر فضاهای معطل مانده است، اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ هزار نفر برای مسکن ملی ثبت نام کرده اند در صورتیکه برای آنها زمین نداریم، به عبارت دیگر برای ۱۵۰۰ نفر زمین فراهم نموده اند اما از این مقدار نصف زمین هایش از لحاظ فنی مشکل دارد.
نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت درباره الحاق روستاهای همدان به شهر نیز بیان کرد: سیاست های کلی نظام حفظ روستاست و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم روی این مساله حساسیت دارد بدین سبب برای حل مشکل نباید بلافاصله به سراغ الحاق روستا برویم.
وی افزود: وقتی که روستای تولید کننده را به شهر ملحق نماییم به مصرف کننده تبدیل می شود و در نهایت روستای الحاق شده به حاشین نشین تبدیل می شود که این مسئله با مسائل فنی و قانونی کشور سازگاری ندارد و باید ظرفیت های دیگر را در نظر بگیریم.
فلاحی با اشاره به این که در الحاق برخی از زمین ها به شهر هم بحث وجود دارد، اشاره کرد: درباره این مساله از لحاظ رفع تعارض بحث داریم، بعنوان مثال برای مسکن محرومین هزینه زیادی کردند سپس معارض پیدا شد و مجبور شدند آنجا را رها کنند و پول مردم مستضعف از بین رفت و باز هم جانمایی جدید کردند و هم اکنون معطل مانده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای این قضیه قرار شده است از سه نهاد بانک مسکن، مسکن و شهرسازی و شرکت سازنده شکایت شود و این سه دستگاه باید در دادگاه پاسخگو باشند.1400/10/04
12:29:44
0.0 / 5
357
تگهای خبر: بانك , تولید , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حل نشدن ایرادات طرح جامع همدان
نظر شما در مورد حل نشدن ایرادات طرح جامع همدان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱