حداكثر سرعت خودرو ها در پاریس به ۳۰ كیلومتر در ساعت محدود می شود

حداكثر سرعت خودرو ها در پاریس به ۳۰ كیلومتر در ساعت محدود می شود به گزارش حراج کن شهرداری پاریس، پایتخت فرانسه اعلام نمود که در چهارچوب اقدام برای توسعه پایدار، حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در سطح این شهر به ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش خواهد یافت.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، یک عضو حزب سبزهای فرانسه و معاون حمل و نقل شهرداری پاریس با بیان این مطلب اظهار داشت که این تصمیم به منظور «افزایش ایمنی جاده ای»، «کاهش آلودگی صوتی» و «سازگاری» شهر با روند تغییرات آب و هوایی گرفته شده است.
محدودیت اعلام شده برای وسایل نقلیه از اول سپتامبر، یعنی روز بازگشایی مدارس حدودا در تمام خیابان های پاریس به جز کمربندی و چند محور دیگر اعمال خواهد شد، اما تا این زمان هم حدود ۶۰ درصد از خیابان های پاریس مشمول این محدودیت شده اند. حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در بولوار کمربندی پاریس الان ۷۰ کیلومتر بر ساعت است، اما شهرداری می خواهد آنرا هم به ۵۰ کم کند.
معاون شهردار پاریس با بیان اینکه با این تحول می خواهد خیابان های شهر را برای «گروه های صدمه پذیرتر در ترافیک همچون عابران پیاده، دوچرخه سواران، کودکان و سالمندان» ایمن سازی کند، اظهار داشت: چالش این است که فضای اشغال شده با خودرو کمتر شود و این کار با کاهش سرعت امکان پذیر است.
وی تاکید کرد که یکی دیگر از اهداف چنین طرحی «حرکت به سمت یک شهر کم سر و صدا» است.
به گزارش یورونیوز، وی با یادآوری اینکه انجام این طرح از وعده های انتخاباتی حزب سبزها در جریان انتخابات شهرداری ها در سال ۲۰۲۰ بوده، اظهار داشت: ما آلودگی صوتی را کاهش می دهیم و با کاهش اثرات کم و زیاد شدن سرعت خودرو ها، ترافیک را روان می نماییم.1400/04/19
18:49:27
0.0 / 5
405
تگهای خبر: اهدا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حداكثر سرعت خودرو ها در پاریس به ۳۰ كیلومتر در ساعت محدود می شود
نظر شما در مورد حداكثر سرعت خودرو ها در پاریس به ۳۰ كیلومتر در ساعت محدود می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲