رئیس اتاق اصناف اردبیل:

سرانه واحد صنفی در اردبیل به ازای هر ۸ نفر یك واحد است

سرانه واحد صنفی در اردبیل به ازای هر ۸ نفر یك واحد است به گزارش حراج کن رئیس اتاق اصناف استان اردبیل اظهار داشت: سرانه واحد صنفی در اردبیل به ازای هر 8 نفر شهروند اردبیلی یک واحد صنفی است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مهدی اشجع عصر یکشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل با قدردانی از تلاش شبانه روزی مجموعه انتظامی استان و شهرستان در تامین امنیت پایدار برای فعالان اقتصادی اظهار نمود: ۳۵ هزار واحد صنفی در اردبیل فعالیت می کند که بزرگترین تشکل صنفی در سطح استان اردبیل است که با همکاری و همراهی پلیس کارهای این مجموعه ارائه کننده خدمات به مردم بیش از هر زمان دیگر تقویت شده و در حال توسعه است.
وی با اعلان اینکه شیوع ویروس کرونا بیشترین لطمه و لطمه را به واحدهای صنفی و فعالان این حوزه وارد کرده است، اشاره کرد: به رغم همه دغدغه ها و مشکلات مجموعه اتحادیه ها و صنوف اردبیل قدردان امنیت پایدار برقرار شده در شهر اردبیل هستند تا اموال و دارایی های خودرا در وضعیت امن و ایمن مورد صیانت قرار دهند.
رئیس اتاق اصناف اردبیل اظهار داشت: در سالهای اخیر با کمترین سرقت طلا فروشی ها و صنوف در اردبیل بصورت عمده روبه رو بودیم که این امنیت برقرار شده نتیجه تلاش و مجاهدت مجموعه انتظامی و قضائی استان است که اجازه نداده عده ای اراذل و اوباش و مخل امنیت پایدار اموال عمومی و مردم را به غارت ببرند.
اشجع اضافه کرد: عمده واحدهای صنفی، پاساژها و مجتمع های فعال در شهر اردبیل در جهت تامین امنیت پایدار به دوربین های مدار بسته و کنترلی مجهز هستند و در کنار آن از اصناف خواسته ایم تا واحدهای صنفی را به قفل و کرکره ایمن مجهز کنند.
وی به تعمیر و تجهیز ساختمان اصناف در اردبیل اشاره نمود و افزود: متناسب با شأن اصناف اردبیل تلاش می نماییم تا این ساختمان را بازسازی و بهسازی نماییم تا شرایط مناسب برای ارائه خدمات به فعالان این عرصه فراهم آید.
رئیس اتاق اصناف اردبیل از پیگیری های جدی برای راه اندازی شهرک های صنفی در اردبیل آگاهی داد و اشاره کرد: اهتمام خواهیم کرد تا برای افزایش رفاه و آسایش شهروندان با یک طراحی مناسب همراه با پارکینگ، خدمات بهداشتی و خدمات رفاهی شهرک های صنفی در اردبیل راه اندازی شود که دراین زمینه اولویت با انتقال واحدهای صنعتی آلاینده در داخل شهر است که سلب آرامش و آسایش را از مردم کرده است.
وی نمونه این واحدها را صاف کاری، فروشندگان ضایعات، آهن فروشان، تأسیسات لوله کشی و سایر مجموعه ها اعلام نمود و اظهار داشت: بطور قطع دراین زمینه زیرساخت ها باید با همکاری شهرداری فراهم آید تا انتقال صنوف و تقویت فعالیت ها را در این بخش شاهد باشیم.
اشجع در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در قالب رسته هایی که از گذشته در اردبیل رسم بوده، اهتمام و تلاشمان بر این است تا واحدهای صنفی به شکل مجموعه های به هم پیوسته برای ارائه خدمات به مردم در مکان مشخص حاضر شده و بیش از هر زمان دیگر تردد مردم در هسته مرکزی شهر به سبب تمرکز واحدهای صنفی مختل نشود.
وی به آمار بالای فعالیت واحدهای صنفی در اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: در صورتیکه در خیلی از کشورها به ازای هر ۱۲۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد، این سرانه در شهر اردبیل به ازای هر هشت نفر یک واحد صنفی است که این نشان میدهد ما با تعدد فروشگاه ها و مراکز عرضه کالا و خدمات روبه رو هستیم.
رئیس اتاق اصناف اردبیل با اعلان اینکه مخالف ایجاد و توسعه فروشگاه های زنجیره ای است، بیان کرد: هر چند ما به نفع صنوف فعال در این بخش مخالف توسعه فروشگاه های زنجیره ای هستیم ولی باید قبول نماییم که نظام توزیع و فروش به سمت نظام فروشگاه های زنجیره ای حرکت می کند و قبل تر از آن نیز فروش اینترنتی در وضعیت فعلی وضعیت متفاوتی را برای فعالان صنوف ایجاد کرده است.
به دنبال این جلسه رئیس اتاق اصناف اردبیل با همراهی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل با حضور در دو واحد تولیدی و صنعتی از کارگران نمونه تجلیل و از تلاش ها و پیگیری های فعالان جبهه تحول اقتصادی تقدیر گردید.


منبع:

1400/02/13
19:15:41
0.0 / 5
508
تگهای خبر: اقتصاد , برند , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سرانه واحد صنفی در اردبیل به ازای هر ۸ نفر یك واحد است
نظر شما در مورد سرانه واحد صنفی در اردبیل به ازای هر ۸ نفر یك واحد است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵