رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:

لزوم ایمنی كارگاه های ساختمانی

لزوم ایمنی كارگاه های ساختمانی به گزارش حراج کن رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ضمن موافقت با طرح دستورالعمل حصارکارگاهی در پروژه های ساختمانی اظهار داشت: طبق آمارها حدود 55 درصد حوادث کار شهرها در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد و بیش از نیمی از حوادث شهر تهران در کارگاه های ساختمانی اتفاق می افتد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در جریان بررسی طرح دستورالعمل حصارکارگاهی در پروژه های ساختمانی و ضمن موافقت با این طرح اظهار داشت: آمار بالای مرگ و میر افراد برمبنای کارهای پر خطر و ساخت و ساز ها مانند گودبرداری، تخریب و کار در ارتفاع سبب شده مسئله ایمنی در کارگاه های ساختمانی جزو ضروری ترین کارهای ساختمانی به شمار برود.

وی ادامه داد: طبق آمارها حدود ۵۵ درصد حوادث کار شهرها در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد و بیش از نیمی از حوادث شهر تهران در کارگاه های ساختمانی اتفاق می افتد. باتوجه به مخاطره آمیز بودن این پروژه ها، اشغال معابر و عدم زیبایی و عدم ایمنی برای عابرانی که در حال عبور از این کارگاه ها هستند و ایمنی خود کارگاه ها لازم است این طرح تصویب شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: این کار سبب می شود ایمنی در کارگاه ها بالا برود و مسئله بعدی رصد کردن این ساختمان ها است. هیچ ارگانی مسئله رصد و پایش ساختمان ها را بطور رسمی در دستور کار خود ندارد و با سامانه بر خطی که پیش بینی شده و با گزارش آنلاین وضعیت ایمنی ارتقاء پیدا می کند.
وی اشاره کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سال ۹۲ برنامه راهبردی و راهبردی در کارگاه های ساختمانی تدوین کرد و این برنامه شامل ۶ راهبرد و ۲۷ برنامه عملیاتی است و در این خصوص شهرداری ها را ملزم کرد که این مصوبه را انجام دهند و ما نخستین شورایی هستیم که این دستورالعمل را تصویب می نماییم تا حقوق شهروندی ارتقاء پیدا کند و کارگاه های ساختمانی هم ایمن شود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، طرح دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه های ساختمانی با ۱۹ رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.
منبع:

1400/01/15
11:27:14
0.0 / 5
589
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم ایمنی كارگاه های ساختمانی
نظر شما در مورد لزوم ایمنی كارگاه های ساختمانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴