در هیات دولت بررسی می شود

لایحه استخدام نیروهای شركتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها

لایحه استخدام نیروهای شركتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها شورای عالی استانها لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها را تنظیم و به هیات دولت ارائه کرده است.


به گزارش حراج کن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، مطابق اصل (۱۰۲) قانون اساسی، شورای عالی استانها حق دارد در حدود وظایف خود طرح هایی تهیه و مستقیم یا بوسیله دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد نماید. این طرح ها باید در مجلس بررسی شود.
همچنین برمبنای بند (۳) ماده (۸۸) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، بررسی پیشنهادها و ارائه آنها در قالب طرح به مجلس شورای اسلامی یا دولت، همچون وظایف و اختیارات شورای عالی استانها بشمار می رود.
علاوه بر این، مطابق بند (۱۰) قانون یاد شده، شورای مزبور موظف است ضمن مشخص نمودن آن دسته از امور شهری که توسط وزارت خانه ها و سازمان دولتی انجام می شود و انجام آن در حد توانایی شهرداری ها می باشد، طرح لازم جهت واگذاری آن امور به شهرداری ها را تهیه و به دولت یا مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.
بر همین اساس، شورای عالی استانها لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها را که در چهلمین اجلاس این شورا در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ به تصویب رسیده، به استناد اصل و مواد یاد شده، تنظیم و به هیات دولت ارائه نموده است.
این لایحه پیشنهادی مراحل بررسی خودرا در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می کند.
متن پیشنهادی به شرح زیر است:
ماده واحده- به شهرداری های سرتاسر کشور اجازه داده می شود تا سقف پست های سازمانی بلاتصدی نسبت به استخدام نیروهای انسانی با لحاظ شرایط احراز میان نیروهای شرکتی هر شهرداری اقدام نماید.
تبصره- بخشنامه اجرائی این قانون بنا به پیشنهاد مشترک شورای عالی استانها و وزارت کشور ظرف مدت دو ماه تیهه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.1400/01/14
23:48:26
0.0 / 5
332
تگهای خبر: شركت , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لایحه استخدام نیروهای شركتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها
نظر شما در مورد لایحه استخدام نیروهای شركتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲