مسؤول میراث و گردشگری این شهرستان ها توضیح داد

سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزكوه

سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزكوه به گزارش حراج کن با نارنجی شدن دماوند و فیروزکوه، مسافران غیربومی ۷۲ ساعت مهلت دارند این شهرستان ها را تخلیه کنند تا جریمه نشوند. از طرفی دماوند و فیروزکوه در راه مسافران مازندران قرار دارند که با عنایت به نبود جاده کمربندی، تردد آنها با چالش روبرو شده است.


شهرام شریفی که مسئولیت اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های دماوند و فیروزکوه را به عهده دارد، درباره آخرین وضعیت مسافرانی که درحال حاضر در این منطقه حضور دارند، به ایسنا اظهار داشت: هم اینک ۲۵ مسافر در اقامتگاه های این دو شهرستان حضور دارند که با تغییر وضعیت کرونا در دماوند و فیروزکوه، طبق آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ۷۲ ساعت فرصت دارند این شهرستان ها را ترک کنند. از فعالان گردشگری درخواست شده با عنایت به تغییر ناگهانی وضعیت، حتما نهایت انصاف را در برخورد با این مسافران داشته باشند.
وی ادامه داد: مسافرانی که از قبل اقامتگاه هایی را در دماوند و فیروزکوه رزرو کرده اند هم می توانند با توافق، سفر خویش را به وقت دیگری موکول کنند.
شریفی درباره جریمه رزروهای کنسل شده با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا برای ممنوعیت سفر به این دو شهرستان، اظهار نمود: با عنایت به دستورالعمل معاونت گردشگری، اصل بر رعایت انصاف است. ازاین رو از صاحبان کسب و کارهای گردشگری بخصوص اقامتگاه ها درخواست شده است با تفاهم و توافق پیش روند. پیشنهاد این است که رزروها به وقت دیگری که مسافر رضایت دارد موکول گردد تا طرفین متضرر نشوند. اصل بر گرفتن جریمه نیست. اما اگر طرفین توافق نکردند می توانند مبحث شکایت را کتبا به این اداره تحویل دهند تا بررسی شود.
وی افزود: مسافرانی که الان در شهر حضور دارند تا زمان تخلیه محل، هزینه را مطابق تعرفه های تعیین شده پرداخت می کنند اما درباره روزهای بعد از آن، مطابق شرایطی که توضیح داده شد تفاهم و توافق کنند تا هیچ کدام ضرر نکنند.
مسئول اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های دماوند و فیروزکوه درباره محدودیت تردد هم اظهار داشت: این دو شهرستان محل گذر مسافران مازندران است که الان در وضعیت زرد به سر می برد و محدودیت تردد ندارد، اما چون فیروزکوه و دماوند کمربندی ندارند و مسافران گذری باید از این شهرها گذر کنند، امکان دارد گرفتار محدودیت های تردد و اعمال قانون شوند. البته، با عنایت به مسیر دسترسی که از این شهرها به شمال کشور وجود دارد نمی توان انسداد قطعی انجام داد. ازاین رو منتظر تشکیل جلسه ستاد کرونا در این شهرستان ها هستیم تا آخرین تصمیم گیری ها درباره تردد گذری ها و فعالیت سایر کسب و کارها بخصوص بخش گردشگری گرفته شود و مطابق آن دستور عمل نماییم.
وی ادامه داد: با عنایت به آخرین اطلاعاتی که دریافت کرده ام، درحال حاضر راه های ورود به دماوند و فیروزکوه مسدود نشده است، اما پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر شده که به پلاک های غیربومی اجازه تردد به این شهرستان ها را نمی دهد.
شریفی درباره تعطیلی مراکز اقامتی، سایت های تفریحی، گردشگری و تاریخی این دو شهرستان با عنایت به وضعیت جدید کرونا، اظهار داشت: به محض این که ستاد استانی کرونا دستورالعمل مربوطه را اعلام نماید اقدام متناسب را انجام خواهیم داد، قاعدتا طبق مصوبه های قبلی ستاد ملی کرونا، اقامتگاه ها و سایر مراکز گردشگری تعطیل خواهند شد.
کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته (۳۰ اسفندماه) در اطلاعیه ای دماوند و فیروزکوه را در دسته شهرهای زرد و پرخطر به لحاظ شیوع کرونا اعلام نمود که طبق اظهارات دکتر ایرج حریرچی ـ معاون کل وزارت بهداشت ـ از تاریخ صدور اطلاعیه قرارگاه مقابله با کرونا، تمام مسافران و پلاک های غیربومی تا ۷۲ ساعت فرصت دارند که از آن شهر مقصدشان بیرون بروند. در غیر این صورت جریمه می شوند.
منبع:

1400/01/02
13:45:20
0.0 / 5
981
تگهای خبر: پرداخت , طلا , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزكوه
نظر شما در مورد سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزكوه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳