معاون وزیر راه ؛

قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است

قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است به گزارش حراج کن مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: با درخواست برخی انبوه سازان برای ساخت مسکن ملی با متری ۴.۲ میلیون تومان مخالفت کردیم و صرفاً قراردادهای متری ۲.۷ میلیون را امضا می نماییم.حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره متروی شهر جدید پرند که قرار بود تا آخر سال جاری متصل شود ولی این اتفاق رخ نداد اظهار نمود: دستگاه مجری متروی شهر جدید پرند، شرکت عمران شهرهای جدید نیست و ساخت آن بر عهده شهرداری تهران است.
شهرداری تهران ساخت متروی پرند را پیش نمی برد
وی اضافه کرد: ما چارچوبی تعیین کرده بودیم که اگر شهرداری کار را به پیش ببرد، ما هم در شرکت عمران شهرهای جدید در پیشبرد این پروژه مشارکت نماییم ولی شهرداری این طرح را به پیش نبرده و متأسفانه امسال هیچ پیشرفتی در پروژه متروی شهر جدید پرند به وجود نیامد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته کارگاه مجهز شده و پروژه فعال گشته است.
متروی پردیس ۴ ساله ساخته می شود
وی درباره متروی شهر جدید پردیس اظهار نمود: بهمن ماه سال جاری هیئت دولت با ساخت این پروژه و واگذاری آن به قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) موافقت کرده است.
طاهرخانی ضمن اشاره به ۴ ساله بودن قرارداد راه اندازی این پروژه، درباره علت طولانی بودن روند ساخت متروی تهران-پردیس اظهار داشت: پروژه بسیار سنگینی است که ۵ کیلومتر تونل دو قلو دارد؛ ۲۰۰ متر از پروژه زیر زمین قرار دارد؛ در این راه ریلی، ۷۵ متر پل بر روی جاجرود راه اندازی خواهد شد.
وی در باره نحوه تأمین مالی پروژه متروی شهر جدید پردیس اظهار داشت: قرارداد امضا شده برای تأمین مالی، به صورت سه جانبه بوده و قرارگاه خاتم، شرکت عمران شهرهای جدید و دولت هر یک بخشی از هزینه ساخت متروی پردیس را تأمین می کنند.
۷ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا آخر سال تکمیل می شود
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره مسکن مهر پردیس از تکمیل ۷ هزار واحد تا آخر سال اطلاع داد و عنوان کرد: علیرغم اینکه عملیات اجرایی برخی واحدهای مسکن مهر پردیس سال قبل آغاز شد، ولی با تلاش و جدیت مجموعه همکاران شهر جدید پردیس روند راه اندازی و تکمیل پروژه های مسکن مهر شتاب خوبی گرفته و امیدواریم تا آخر دولت دوازدهم، همه پروژه های بدون مشکل و بدون معارض قضائی به پایان برسد.
هزینه ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید، همان متری ۲.۷ میلیون تومان
وی درباره هزینه راه اندازی پروژه های طرح ملی مسکن تاکید کرد: رقم راه اندازی طرح اقدام ملی مسکن را شورای مسکن کشور تصویب و ابلاغ کرده است که حداکثر متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است؛ برخی انبوه سازان داخلی پیشنهاد ساخت متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را داده بودند که با موافقت مدیران عامل شرکتهای عمران بعضی از شهرهای جدید استان اصفهان روبه رو نشد ولی برخی انبوه سازان داخلی در استان اصفهان اعتراض کردند.
طاهرخانی اظهار داشت: هم اکنون هم رقم مذکور تغییر نکرده و در بعضی دیگر از شهرهای جدید، در حال امضای قرارداد ساخت طرح ملی مسکن با رقم مصوب شورای مسکن هستیم حتی در شهرهای جدید استان اصفهان شامل شهر مجلسی و فولادشهر هم انبوه سازان محلی با رقم مصوب شورای مسکن به توافق رسیده ایم. ما موظف به پشتیبانی از منابع مالی مردم هستیم.
وی تصریح کرد: مجبوریم در قراردادهای پیمانکاری طرح اقدام ملی مسکن، تعدیل قیمت را هم بگنجانیم و در صورتیکه قیمت تمام شده پروژه، از متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بیشتر شود، متقاضی مکلف به تأمین مابه التفاوت خواهد بود؛ در غیر این صورت، پیمانکار پروژه را نیمه کاره رها می کند؛ اما برخی سازندگان می گویند ما برای شروع، متری ۴.۲ میلیون تومان را قرارداد می بندیم و اگر بیشتر شد، از متقاضی دریافت می نماییم.


منبع:

1399/12/23
12:25:25
0.0 / 5
821
تگهای خبر: شركت , طلا , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است
نظر شما در مورد قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱