آلایندگی كم صنایع قرچك

آلایندگی كم صنایع قرچك به گزارش حراج کن طی ماه های اخیر خیلی از شهرستان های تهران همچون قرچک  آلودگی هوا را تجربه کرده اند و یکی از عوامل تشدیدکننده آلودگی هوا فعالیت واحدهای صنعتی است که بیشتر در اطراف پایتخت وشهرستان های پیرامون تهران قرار دارند. با این وجود رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک می گوید که به لحاظ آلایندگی صنایع، این شهرستان یکی از پاک ترین شهرستان های تهران است.محمد طاهر ظاهری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینکه شهرستان قرچک کم آلاینده ترین شهرستان تهران در حوزه آلودگی هوا است، اظهار نمود: حدود ۱۰۰ واحد صنعتی در این شهرستان فعالیت می نمایند که ۹۰ واحد هیچگونه آلایندگی زیست محیطی ندارند مانند واحدهای تولید پوشاک، بسته بندی، کش باف و … و حدود ۱۰ واحد دیگر هم فعالیت می نمایند و تا حدودی آلایندگی دارند اما ما این واحدها را به شدت کنترل و مدیریت می نماییم و طی سه سال قبل هرگونه مشکلی در زمینه آلایندگی این واحدها وجود داشته را کنترل و رفع کرده ایم.

وی افزود: با این وجود شهرستان قرچک به علت موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در میان شهرستان های تهران، پیشوا، ورامین و پاکدشت تحت تأثیر آلودگی هوای این شهرستان ها بخصوص تهران قرار می گیرد. شهرستان قرچک دردر مسیر باد غالب که معمولا از شمال غرب به جنوب شرق می وزد، قرار دارد ازاین رو زمانی که هوای تهران آلوده می شود این شهرستان هم با مشکل آلودگی هوا روبه رو می شود.

ظاهری افزود: تمام خودروهایی که از شهرستان های ورامین و پیشوا به سمت تهران حرکت می کنند از شهرستان قرچک عبور می کنند و این یکی از عوامل تشدید آلودگی هوا در این شهرستان است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک ضمن اشاره به اینکه تعداد محدودی واحدهای غیرمجاز در این شهرستان فعالیت می نمایند، اظهار نمود: شهرستان قرچک وسعت کم اما تراکم جمعیتی بالایی دارد ازاین رو فضایی برای فعالیتهای غیر مجاز و آلاینده در این شهرستان وجود ندارد. اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان به شدت این واحدها را کنترل و مدیریت می کند به صورتی که طی سه سال قبل حدود ۷۰ درصد این واحدها را مدیریت کردیم که رفع آلایندگی کنند یا آنها را جمع آوری کرده ایم و ۳۰ درصد باقی مانده در حال پیگیری هستند و برای این واحدها اخطاریه هم صادر گردیده است.

ظاهری در انتها اظهار داشت: پسماندسوزی یکی دیگر از معضلاتی است که سبب تشدید آلودگی هوا در خیلی از شهرستان های استان تهران می شود اما تعداد موارد پسماندسوزی در این شهرستان نسبت به سال قبل حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. دلیل کاهش پسماندسوزی اقدامات فراوان در زمینه فرهنگ سازی و پایش های مستمر در این حوزه بوده اما از آنجایی که فرهنگ سازی احتیاج به زمان دارد، امیدواریم که به مرور زمان این فرهنگ در شهرستان جا بیفتد تا دیگر شاهد موارد پسماندسوزی نباشیم.
1399/11/17
17:07:41
0.0 / 5
1076
تگهای خبر: پوشاك , تجربه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آلایندگی كم صنایع قرچك
نظر شما در مورد آلایندگی كم صنایع قرچك
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲