هوای تهران در وضعیت قرمز

هوای تهران در وضعیت قرمز به گزارش حراج کن برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، درحال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص میانگین ۱۶۲ در شرایط ناسالم برای همه افراد است همینطور کیفیت هوا حدودا در تمامی ایستگاه های سنجش در مناطق مختلف پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد. در این شرایط این شرکت نسبت به خودداری از ترددهای غیرضروری تاکید کرده است.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، پونک، پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستاد بحران (منطقه۷)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲۰، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۴، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱ و شهرداری منطقه ۲۱ ناسالم برای همه افراد است.

علاوه بر این کیفیت هوا در بعضی ایستگاه های دیگر ازجمله شهرداری منطقه ۲۲، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) برای همه افراد ناسالم گزارش شده است.

در این بین اطلاعات تنها دو ایستگاه کیفیت هوا ازجمله ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ و گلبرگ (منطقه ۸) مبین هوای ناسالم برای گروه های حساس هستند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
همچنین روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با صدور اطلاعیه ای از اوج گیری آلودگی هوا و قرار گرفتن کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای همه اطلاع داد و از عموم شهروندان درخواست نمود که از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اکیداً اجتناب کنند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا در این اطلاعیه آمده است که شاخص ۲۴ ساعت گذشته کیفیت هوای تهران ۱۶۵ بوده است همینطور از آغاز سالجاری امروز (۱۰ دی) نخستین روزی است که به دلیل افزایش آلاینده ذرات معلق، شاخص کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای همه رسیده و این در شرایطی است که از آغاز سال تنها دو روز ( طی روزهای ۲۶ تیر و اول مرداد) شرایط ناسالم برای همه را شاهد بودیم که البته آلودگی هوا طی هر دو روز به علت افزایش آلاینده «ازن» بود.

براساس این اطلاعیه هم اکنون با عنایت به انباشت آلاینده ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم قرار دارد و عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده ها شده است و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب خواهد ماند همینطور با افزایش ترافیک شامگاهی، تداوم وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق تهران دور از انتظار نیست.

روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در انتها اطلاعیه خود مجدد از عموم شهروندان ساکن در ۲۲ منطقه تهران درخواست کرده است که تا جای ممکن - به جز موارد ضروری - از منازل خود خارج نشوند.

منبع:

1399/10/10
16:49:20
0.0 / 5
866
تگهای خبر: شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هوای تهران در وضعیت قرمز
نظر شما در مورد هوای تهران در وضعیت قرمز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴