امكان تولید ۳ مگاوات ساعت برق در نیروگاه زباله سوز نوشهر

امكان تولید ۳ مگاوات ساعت برق در نیروگاه زباله سوز نوشهر معاون عمرانی وزیر کشور از امکان تولید 3 مگاوات ساعت برق در نیروگاه زباله سوز نوشهر آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت کشور، اظهار داشت: نیروگاه زباله سوز نوشهر با پذیرش روزانه ۲۰۰ تن پسماند علاوه بر امحای تمامی پسماندهای شهرستان های نوشهر و چالوس، امکان تولید ۳ مگاوات ساعت برق امکان پذیر است. البته این نیروگاه با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است. مطالعات امکان سنجی ان در سال ۹۱ انجام پذیرفته و در سال ۹۴ عملیات اجرائی این نیروگاه شروع شده است. استانداردها و ضوابط زیست محیطی در راه اندازی نیروگاه رعایت شده است. همین طور نیروگاه زباله سوز ساری پیشرفت چشمگیری داشته است و انتظار داریم در ماه های آتی به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: روزانه ۵۸ هزار تن پسماند عادی در کشور تولید می شود که البته سرانه تولید پسماند در شهرها روزانه ۸۰۰ گرم و در روستاها ۵۰۰ گرم است. لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی امسال مصوب و زمینه های سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در اجرا و راهبری پروژه های مدیریت پسماند تسهیل شده و بخشنامه اجرائی آن بزودی نهایی و تصویب و ابلاغ می شود.
وی افزود: ضمناً در ۸۵۰ شهر واجد شرایط مطالعات جامع مدیریت پسماند برمبنای تهدیدات و ظرفیت های موجود انجام شده و بر این اساس پروژه های اجرائی پسماند متناسب با هر منطقه پیشنهاد شده است. همین طور اطلس پسماند کشور آماده شده است که در نوع خود بی نظیر است. برمبنای برنامه منطقه بندی مدیریت پسماند کشور، حدود ۳۰۰۰ محل دفن پسماند را به ۷۰۰ محل کاهش دادیم و در فاز بعدی این برنامه مقرر است کل پسماندهای تولیدی کشور در ۲۸۳ منطقه مدیریت شود.
معاون وزیر کشور اشاره کرد: در این راستا برمبنای برنامه مذکور تعداد ۱۴۳ واحد پردازش، ۴ واحد تأسیسات هاضم و ۱۵ واحد تأسیسات زباله سوز در مناطق مورد اشاره پیش بینی شده است. مدیریت صحیح و بهینه پسماندها مستلزم همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط و آحاد مردم است. جلب مشارکت های مردمی از اصول اجرای طرح های تفکیک از مبدا بوده و در این راستا بهره گیری از سامانه های هوشمند، شرکت های دانش بنیان و تشکل های مردم نهاد در اولویت است.
منبع:

1399/09/28
15:39:06
5.0 / 5
983
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد امكان تولید ۳ مگاوات ساعت برق در نیروگاه زباله سوز نوشهر
نظر شما در مورد امكان تولید ۳ مگاوات ساعت برق در نیروگاه زباله سوز نوشهر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳