نامگذاری دو معبر به پورحیدری و كاشانی در تهران

نامگذاری دو معبر به پورحیدری و كاشانی در تهران به گزارش حراج کن رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران از نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام دو تن از پیشکسوتان تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس اطلاع داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حجت نظری در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران دراین باره اظهار داشت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران، خیابان روشنایی در منطقه یک شهرداری تهران که در مجاورت منزل زنده یاد منصور پورحیدری از بزرگان ملی پوش و پیشکسوت باشگاه استقلال قرار دارد، به نام وی تغییر نام یافت.
وی افزود: همینطور اعضای شورای شهر، با تغییر نام بلوار گلستان در منطقه هشت شهرداری تهران، به نام زنده یاد جعفر کاشانی دیگر ملی پوش خوش نام و از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس هم موافقت کردند. دلیل این نامگذاری قرار گرفتن باشگاه شاهین در این خیابان است که مرحوم کاشانی زحمت های زیادی برای آن متحمل شدند.
نظری از نصب تندیس این دو پیشکسوت هم اطلاع داد و اظهار داشت: هر دو نام گذاری با توافق و تعامل با دو خانواده صورت گرفت و بزودی تندیس این دو عزیز هم در محل دو خیابان نامگذاری شده نصب خواهد شد.
عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به رویه نامگذاری ها در تهران اظهار داشت: شورای شهر فرای رنگ ها و تیم ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و... را بیشتر بشناسند و به مرور از یاد نبرند. در همین راستا هم در این دوره بیشتر از نیمی از نامگذاری های انجام شده در ارتباط با شهدا و ایثارگران بوده و سعی کردیم تا برای حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهر، نام دیگر مفاخر را هم بر معابر قرار دهیم.
وی در پاسخ به این انتقاد که شورای شهر تهران تنها مبادرت به تغییر نام خیابان ها و معابر کرده است، اظهار داشت: این مورد بیشتر جریان سازی و تبلیغ رسانه ای است و اتفاقا افرادی که تلاش در القای این موارد دارند، می خواهند با جریان سازی رسانه ای تلاش کنند تا اقدامات شورا و مدیریت شهری در بازپس گیری املاک واگذار شده، اجرای پروژه های محلی که باعث رضایتمندی شهروندان شده، پیشگیری از وقوع سیل در مترو و معابر به دنبال بارندگی های شدید، افتتاح بوستان ها و فضاهای محلی، سمن سراها و صدها مورد دیگر به چشم نیاید.
نظری افزود: بنابراین هم از مردم می خواهم که اقدامات و مصوبات شورا را به شکل مستقیم از راه سامانه مصوبات و هم سامانه طرح ها و لوایح که اتفاقا همین سامانه هم جزو دستاوردهای شورای فعلی است دنبال کند.1399/09/25
22:52:05
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: برند , تبلیغ , طلا , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نامگذاری دو معبر به پورحیدری و كاشانی در تهران
نظر شما در مورد نامگذاری دو معبر به پورحیدری و كاشانی در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴