فروش سفارشی چاره ای برای فروش خودرو در بازار بی مشتری كنونی

فروش سفارشی چاره ای برای فروش خودرو در بازار بی مشتری كنونی به گزارش حراج کن در بازار کم معامله این روزها چگونه می توان خودرو را فروخت؟به گزارش حراج کن به نقل از مهر، گاهی به جهت اینکه کارمان راه بیفتد، زودتر و راحتتر صورت گیرد، دلمان می خواهد جایی آشنایی پیدا نماییم که سفارشمان را کند و هوایمان را داشته باشد. وبسایت کارنامه سرویسی دارد به نام «فروش سفارشی». افرادی که تاکنون از این روش بهره برده اند اعتقاد دارند با این راه توانسته اند یک یا دو روزه خودروی خویش را بفروشند و راضی از معامله برگردند.
از اسفند سال ۱۳۹۸ بود که طرح جدیدی به سایت دیوار افزوده شد. در این طرح افرادی که قصد فروش خودروی خویش را داشتند پس از وارد کردن اطلاعات، روی «فروش سفارشی» کلیک می کرند و منتظر تماس کارشناسان فروش می مانند. محمود اعرابی، یکی از مشتریانی است که تاکنون از این راه برای به فروش رفتن خودروی خود بهره برده. او می گوید: «وقتی روی فروش سفارشی کلیک کردم، از دیوار با من تماس گرفتند و گفتند مقرر است یک کارشناس خبره، خودرویم را بررسی کند. این آقا همه زیر و بم ماشین را ملاحظه کرد. اینجا بود که احساس کردم اگر قرار باشد حتی خودرویی هم بخرم می توانم به گزارش فنی این تیم اعتماد کنم.»
یکی از اعضای تیم «فروش سفارشی دیوار» درباره این اعضای تیم فنی می گوید: «کارشناس هایمان بسیار خبره و همه آموزش دیدگان آکادمی و دوره های دانشگاه شریف هستند که در این کار ۴۳۶ نقطه ماشین را بررسی می کنند. آنها یک گزارش کامل کارشناسی بدنه و فنی تنظیم می کنند و برای واحد قیمت گذاری ما می فرستد. پس از آن ما خودرو را قیمت گذاری می نماییم و در دو ساعت به فروشنده اطلاع می دهیم که آیا می خواهد با این قیمت خودرویش را بفروشد یا نه؟»

اعرابی در همین رابطه توضیح می دهد: «قیمتی که دیوار با این روش به من پیشنهاد کرد متناسب با قیمت بازار بود. من می خواستم ماشینم را ۶۰ میلیون تومان آگهی کنم که آنها هم همین قیمت را پیشنهاد دادند. پس از آن دیگر تا یک روز بعد با من تماس نگرفتند. روز بعد گفتند برای ماشینم سه چهار مشتری هست که می خواهند آنرا ببینند. آنها خودرو را دیدند و در نهایت از میانشان با یکی معامله نهایی شد. حتی تا انتهای کار دیوار شبیه یک وکیل شخصی حواسش بود که اشتباهی در قراردادها و کاغذهای نقل و انتقال انجام نشود.»
این عضو تیم فروش سفارشی درباره نحوه قیمت گذاری خودرو توضیح می دهد: «برای روش قیمت گذاری یک تیم قیمت گذاری داریم که کارشناسان این کار هستند. همینطور از مراکز تعویض پلاک استعلام می گیریم. با فروشنده تماس می گیریم و به او قیمت را اعلام می نماییم.»
هزینه فروش سفارشی چقدر است؟
اعرابی می گوید که از او هیچ هزینه ای برای این کار نگرفته اند. فروش سفارشی در واقع هزینه خویش را از خریدار تأمین می کند. به صورت مثال اگر خودروی او ۱۰۰ میلیون تومان باشد آنرا ۱۰۱ میلیون تومان (یعنی یک درصد مازاد بر قیمت خودرو) آگهی می کنند. حتی اگر به توافق هم نرسند برای هیچ فردی هیچ هزینه ای ندارد. اعرابی می گوید: «در فاصله آگهی تا فروش دیگر هیچ تماسی با من گرفته نشد چون که اعضای تیم فروش سفارشی همه این تماس ها را جواب می دهند تا خریدار واقعی را پیدا کنند.» این عضو تیم فروش سفارشی درباره اینکه چه چاره ای برای برخورد با قیمت های غیرواقعی در فضای مجازی دارند می گوید: «اگر قیمت خودرو بالا و پایین شود باید هر روز قیمت آنرا به روز می نماییم. همینطور بر مبنای بازخوردی که از خریداران می گیریم قیمت را تغییر می دهیم. البته قبل از انجام این کار مبحث را با فروشنده در بین می گذاریم و با او هماهنگ می نماییم. معمولاً هم فروشنده ها به علت اعتمادی که دارند به پیشنهادات ما پاسخ مثبت می دهند. ما اعتقاد داریم در بازار منبع قابل اعتمادی هستیم و نمی خواهیم بازار را خراب نماییم.»
این گروه از فروردین تا انتهای تابستان ۱۲۰ مورد فروش موفق داشته اند و پیشبینی می کنند که تا آخر سال روزی سه تا پنج فروش موفق داشته باشند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/09/20
12:57:13
5.0 / 5
1071
تگهای خبر: بازار , خرید , سرویس , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فروش سفارشی چاره ای برای فروش خودرو در بازار بی مشتری كنونی
نظر شما در مورد فروش سفارشی چاره ای برای فروش خودرو در بازار بی مشتری كنونی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴