با قید یك فوریت تقدیم هیات رییسه شد

چراغ سبز شورا به خیرین مسكن ساز پایتخت

چراغ سبز شورا به خیرین مسكن ساز پایتخت به گزارش حراج كن رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران از عرضه طرحی اطلاع داد كه برپایه آن تسهیلات ویژه ای برای خیرین مسكن ساز در تهران كه مبادرت به تأمین مسكن برای اقشار محروم می كنند، در نظر گرفته می شود.


مجید فراهانی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که طرح عرضه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تأمین مسکن اقشار محروم با قید یک فوریت تقدیم هیات رییسه شد، اظهار نمود: خوشبختانه با همراهی و امضای ۱۱ عضو این طرح با قید یک فوریت در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این که مطابق اصل ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب با نیاز حق هر فرد و خانواده ایرانی است، افزود: دولت موظف است با رعایت اولویت برای افراد نیازمند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم آورد.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان این که با وجود مداخلات دولت و فعالیتهای خیرین مسکن به یک کالای سرمایه ای تبدیل گشته و از دسترس خیلی از شهروندان دور مانده است، اظهار داشت: روند افزایشی نرخ مسکن در سال های اخیر سبب شده که توان خرید مسکن در تهران برای اقشار متوسط دور از دسترس به نظر برسد.
فراهانی با بیان این که امام خمینی (ره) با آغاز به کار حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) سنگ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تاکید بر توان خیرین بوجود آورده و در ادامه به منظور جلب مشارکت مردم انجمن خیرین مسکن ساز ایران در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد، اظهار نمود: این انجمن الان با مساعد بنیاد مسکن در مرکز ۳۰ استان و ۹۲ شهرستان دفتر نمایندگی دارد و فعالیت می نمایند و برهمین اساس طرح عرضه ی تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تأمین مسکن اقشار محروم با محوریت عرضه تسهیلات به خیرین مسکن ساز پیشنهاد شده است.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به متن پیشنهادی خاطرنشان کرد: در این طرح به شهرداری تهران اجازه داده می شود که به منظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن ساز برای راه اندازی واحدهای مسکونی اقشار صدمه پذیر و کم درآمد شهر تهران تسهیلاتی را در زمان صدور پروانه ساختمانی دریافت کند که می توان به تسهیلاتی همچون استفاده از معافیت ها و یا تخفیف های پیشبینی شده اشاره نمود.
وی افزود: همینطور در این طرح امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری در سقف ۳۶ تا ۶۰ ماه بدون احتساب کارمزد و یا جرائم ناشی از تاخیر برای خیرین مسکن ساز در نظر گرفته شده است.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران افزود: این طرح با ۱۱ امضاء و با قید یک فوریت تقدیم هیات رییسه شده است که در نوبت رسیدگی صحن علنی شورا قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/04/23
11:58:41
5.0 / 5
2548
تگهای خبر: خرید , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چراغ سبز شورا به خیرین مسكن ساز پایتخت
نظر شما در مورد چراغ سبز شورا به خیرین مسكن ساز پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴