نماینده استان همدان در شورای عالی استانها:

تمركزگرایی اختیارات به نفع دولت هم نیست

تمركزگرایی اختیارات به نفع دولت هم نیست به گزارش حراج كن نماینده استان همدان در شورایعالی استانها و نایب رییس شورای شهر همدان با انتقاد از تمركزگرایی قوانین در وزارت كشور، اظهار داشت: این تمركزگرایی به نفع دولت هم نیست.


حمید بادامی نجات در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: دولت در امر تمرکزگرایی با بخشنامه ها و دستورالعمل هایی که به استانداری و فرمانداری ها ارسال کرده اختیارات شوراها را روز به روز می کاهد.
وی افزود: این تمرکزگرایی و ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل ها، فیلتری شده که هیئت های تطبیق موظفند بخشنامه ها را ملاک عمل قرار دهند که برخی بخش ها با قانون مغایرت دارد و متاسفانه منجر به کاهش اختیار شوراها شده شده است.
نماینده استان همدان در شورایعالی استانها با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و متعاقب آن مشکلات شهرداری ها، مدعی شد: دولت حقوق قانونی شهرداری ها را یا پرداخت نمی کند یا اگر پرداختی انجام می دهد به صورت غیرشفاف است و همچون این اقدامات می توان به مباحث ارزش افزوده اشاره نمود که در واقع شهرداری های شهرها و دهیاری های روستاها، اطلاعی از میزان حق واقعی خود ندارند.
بادامی نجات در مورد لایحه درآمدهای ارزش افزوده، عنوان کرد: خوشبختانه این لایحه مصوب شد؛ اما صرف تصویب آن، مشکل را حل نمی کند.
بادامی نجات افزود: همینطور پرداخت های مربوط به جرایم راهنمایی رانندگی، حمل و نقل عمومی، نوسازی و بافت های فرسوده و هم مباحث مربوط به مناطق بازآفرینی شهری بدرستی پرداخت نمی گردد.
وی با اشاره به اینکه اختیارات شهرداری ها محدود است اما نباید بیشتر از این محدود شود، یادآورشد: تمرکزگرایی در وزارت کشور که منجر به کاهش اختیارات شهرداری ها و دهیاری ها می شود به نفع دولت هم نیست.1399/03/04
15:29:45
5.0 / 5
2572
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , پرداخت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تمركزگرایی اختیارات به نفع دولت هم نیست
نظر شما در مورد تمركزگرایی اختیارات به نفع دولت هم نیست
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵