خلاقیت در عكاسی صنعتی استودیو مانی

خلاقیت در عكاسی صنعتی استودیو مانی به گزارش حراج كن شركت های تولیدكننده محصولات تلاش می كنند با سفارش تصاویر حرفه ای، محصولات خویش را به بهترین شكل معرفی كنند. تصاویر با كیفیت تاثیر مثبتی در برندسازی، بازاریابی و فروش بیشتر محصولات دارد.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر، عکاسی صنعتی محصولات یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغات و معرفی برندها است. در چند سال قبل استفاده از تصاویر با کیفیت اهمیت بیشتری پیدا کرده و بیشتر کسب و کارها به این مهم پی برده اند.
خلاقیت در عکاسی صنعتی محصولات
خلاقیت یکی از عوامل مهم در عکاسی صنعتی است و عامل مهمی است که سبب تمایز تصاویر معمولی و حرفه ای می شود. عکاس صنعتی خبره با استفاده اصولی از ابزار و تکنیک ها، تصاویری بی نقص و تأثیرگذار تولید می کند که بازدهی تبلیغات را زیاد می کند.
عکس های صنعتی کاربرد و خصوصیت های محصول را در کمترین زمان معرفی می کنند، حال اگر این عکس ها با خلاقیت همراه باشند تاثیر بیشتری روی مخاطب می گذارد. تصاویر خلاق محصولات که با استفاده از نورپردازی ویژه، زاویه متفاوت و ویرایش حرفه ای تهیه می شوند، بسیار تاثیرگذارتر از تصاویر معمولی هستند و سبب رشد فروش محصولات می شوند چون که شخصیت قدرتمندی از محصول و برند را به خریداران معرفی می کند.
خلاقیت در تکنیک های نورپردازی
نور فاکتور مهم در عکاسی است و در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کنترل میزان شدت نور، انتخاب زاویه تابش و سبک نورپردازی عوامل مهمی در تفکیک تصاویر معمولی با تصاویر حرفه ای است.

کیفیت نور و جهت تابش بسته به نوع عکس ها متفاوت می باشد. به صورت مثال در عکاسی زمینه سفید نورها تمام سطح محصول را پوشش می دهند اما در عکاسی صنعتی خلاق با استفاده از نورهای موضعی تصاویری ویژه و خاص می توان تهیه کرد.
خلاقیت در ترکیب بندی و انتخاب زاویه محصول
یکی از مواردی که در تهیه تصاویر متفاوت تاثیر دارد انتخاب زاویه مناسب محصول و نحوه قرار گیری آن در کادر است. در عکاسی محصولات معمولاً اصلی ترین زاویه برای معرفی ساختار ظاهری و نمایش خصوصیت های محصول لازم است اما برای خلق تصاویری جذاب تر از محصول باید نمایی خاص از آنرا نمایش داد. تصاویر خلاق محصولات توجه مخاطب را بیشتر جلب کرده و نتایج تبلیغات را مثبت می کند.
خلاقیت در چیدمان
خلاقیت در عکاسی محصولات مجموعه ای هم بسیار نتیجه بخش و تأثیرگذار است. چیدمانی خلاقانه و همراه با کادربندی متفاوت سبب تولید تصاویری متفاوت خواهد شد. اما از تکنیک های چیدمان برای عکاسی خلاق تک محصول ها هم می توان استفاده نمود. کافیست به جای عکاسی معمولی از تک محصول، با استفاده از سلیقه شخصی چند نمونه از همان محصول را به شکلی دکوراتیو کنار هم قرار داده و ترکیبی متفاوت ایجاد کنید.
عکس های صنعتی و یا تبلیغاتی خلاقانه در وهله اول به خصوصیت های محصول وفادار هستند و در وهله بعد به علت جذابیت و تأثیرگذاری می توانند احساس نیاز و مالکیت محصول را در هر مخاطبی ایجاد کنند. این عکس ها باید آن قدر قدرتمند باشند که مخاطب بالقوه را به مشتریان حقیقی و دائمی تبدیل کنند.
برای مثال تصور کنید عکسی از یک قطعه جواهر روی زمینه سفید با زاویه معمولی شما را جذب می کند یا عکسی ویژه از محصول با نورپردازی و زاویه خاص؟ بی گمان عکس دوم برای شما جذاب تر و ترغیب کننده خواهد بود.
در شرایط اقتصادی فعلی بهترین راه پیشگیری از افت فروش شرکت ها بهره گیری از تبلیغات خلاقانه و هدفمند با استفاده از تصاویر خلاق حرفه ای و با کیفیت است. تصاویر صنعتی و تبلیغاتی در تمام شرایط نقش مهمی در توسعه و فروش بیشتر محصولات دارد اما در شرایط فعلی اهمیت ویژه ای داشته و در صورتیکه کسب و کارها به این بخش توجه لازم را نداشته باشند از رقابت در بازار دور مانده و محکوم به شکست خواهند شد.

مزایای استفاده از تصاویر خلاق در تبلیغات
- معرفی حرفه ای برند یا محصول
- ایجاد تمایز از سایر محصولات و برندهای مشابه
- جلب توجه مخاطب و ترغیب بیشتر به خرید
- تولید محتوای قدرتمند و پربازدید
همانطور که در بالا گفته شد عکاسی خلاق از محصولات چه با سبک صنعتی و چه عکاسی تبلیغاتی مزایای ویژه ای برای برندها دارد. استفاده از تصاویر خاص از محصول مبین ارزش دادن تولیدکننده به محصول است، خیلی از تولید کنندگان برای فرار از هزینه های عکاسی به تصاویر ساده و بعضاً غیرحرفه ای از محصولات خود بسنده می کنند. این اشتباه بزرگی برای یک کسب و کار است و سبب می شود محصول بسیار ضعیف و بی کیفیت دیده شود و جز تخریب وجهه برند و افت فروش نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.
از طرف دیگر در صورت استفاده از تصاویر با کیفیت و متفاوت، برند با شخصیتی قدرتمند معرفی می شود که تاثیر زیادی در توسعه برندسازی، افزایش اعتماد مخاطبین و فروش بیشتر خواهد داشت.
یکی دیگر از مزایای عکاسی صنعتی و یا تبلیغاتی خلاق، تمایز برند از سایر رقبا است، تصاویر خاص از یک محصول تفاوتی محسوس در بازار تبلیغات بوجود می آورد که نتایج متفاوتی در فروش خواهد داشت. امروزه عکس ها یکی از مهمترین ابزارهای تولید محتوا هستند و تصاویر خلاق از مزایای تبلیغ شناخته می شوند. این سبک عکس ها کمک می کنند محتواهای جذاب و فراگیر تولید شود که با جلب توجه و ترغیب به خرید سبب موفقیت تبلیغ، افزایش فروش و توسعه برند می شود.
عکاسی حرفه ای محصولات احتیاج به دانش تخصصی و تجربه دارد. تنها با در اختیار داشتن تجهیزات عکاسی و نورپردازی نمی توان تصاویری حرفه ای از محصولات تهیه کرد. استودیو مانی با بیشتر از یک دهه فعالیت در زمینه عکاسی و تبلیغات آماده عرضه خدمات با کیفیت عکاسی تبلیغاتی، طراحی پکیج های هویت برند، و مشاوره تبلیغات است.
این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/02/07
18:21:59
5.0 / 5
2977
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خلاقیت در عكاسی صنعتی استودیو مانی
نظر شما در مورد خلاقیت در عكاسی صنعتی استودیو مانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵