دورخیز خودروساز اول كشور برای ادامه موفقیت ها در سال جدید

تصویب افزایش 450 درصدی سرمایه سایپا در مجمع فوق العاده سهامداران

تصویب افزایش 450 درصدی سرمایه سایپا در مجمع فوق العاده سهامداران حراج كن: مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام سایپا، امروز 28 اسفند با حضور بیش از 74 درصد از سهامداران انجام شد و سهامداران با افزایش 450 درصدی سرمایه این شركت از تجدید ارزیابی ها موافقت كردند.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر به نقل از سایپا، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شركت ایرانی تولید اتومبیل، سایپا، امروز چهارشنبه، ۲۸ اسفند با حضور بیش از ۷۴ درصد از سهامداران انجام شد و سهامداران با افزایش ۴۵۰ درصدی سرمایه این شركت از محل تجدید ارزیابی ها موافقت كردند.

افزایش سرمایه ۴۵۰ درصدی شركت سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سرمایه گذاری های بلندمدت در دستور كار قرار گرفت و با تائید بیشتر سهامداران و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب رسید. در این مجمع، سهامداران به افزایش سرمایه نزدیك به ۴۵۰ درصدی سایپا رأی دادند، بدین سان سرمایه ثبت شده این شركت از ۳۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به ۱۹۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا كرد. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مجمع گزارشی مختصر از عملكرد سایپا در سال ۹۸ ارائه كرد و اظهار داشت: با وجود اینكه سال ۹۸ بطور كامل تحت تأثیر تحریم ها قرار داشتیم اما عملكرد تولیدی ما با سال ۹۷ برابری می كرد و موفق شدیم در سال سپری شده با تولید ۴۱۵ هزار دستگاه انواع محصولات، به خودروساز اول كشور تبدیل شویم. سیدجواد سلیمانی به فروش و تحویل ۴۳۵ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸ نیز اشاره نمود و اضافه كرد: در بهمن ماه سال ۹۷ تعداد ۵۴۰ هزار تعهد فروش در گروه خودروسازی سایپا وجود داشت كه این تعداد امروز به كمتر از ۳۰۰ هزار دستگاه رسیده است. سلیمانی تعهدات معوق گروه سایپا درانتها سال ۹۸ را كمتر از ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو اعلام نمود و اضافه كرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می نماییم تعهدات معوق سایپا تا اختتام تیرماه ۹۹ به صفر برسد. مدیرعامل سایپا از ورود سه خودرو جدید به سبد محصولات این گروه خودروسازی در سال ۹۹ آگاهی داد و اضافه كرد: برای سال ۹۹ تولید ۵۲۰ هزار دستگاه انواع محصولات را پیش بینی و هدف گذاری كرده ایم كه در این بین، دو مدل جدید از كوییك ۹۹ و ساینا ۹۹ به همراه "شاهین" خودرو های جدیدالورود به خانواده محصولات ما خواهند بود. در این مجمع، رئیس هیأت مدیره سایپا كه بر طبق ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت ریاست مجمع را به عهده داشت، به كوشش های صورت گرفته در یكسال گذشته در سایپا اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود شرایط دشوار ناشی از تحریم های بین المللی و برخی محدودیت های داخلی و اقتصادی، سایپا یكی از سال های موفق خودرا گذراند. معصوم نجفیان اضافه كرد: دستاوردهای یكسال اخیر سایپا در حوزه های مختلف تولید، فروش، كیفیت و انضباط مالی نتیجه تلاش مجموعه مدیران و همراهی كاركنان بوده و زحمات مهندس سلیمانی برای خروج این شركت از بحران، در تاریخ صنعت خودرو ماندگار خواهد بود. در ادامه گزارش های معاون اقتصادی، نماینده حسابرس و بازرس قانونی شركت و توضیحات معاون مالی سایپا ارائه و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار برای افزایش سرمایه شركت سایپا از محل تجدید ارزیابی ها نیز قرائت شد. گفتنی است مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شركت ایرانی تولید اتومبیل، سایپا با حضور سهامداران حقوقی با مجموع بیش ۷۴ درصد از سهم شركت انجام شد و سهامداران حقیقی نیز با هدف حفظ سلامتی و مقابله با انتشار ویروس كرونا، برگزاری این مجمع را به صورت آنلاین و زنده در سایت رسمی گروه و سایر بسترهای اعلام شده مشاهده نمودند.منبع:

1399/01/03
12:23:50
5.0 / 5
3310
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب افزایش 450 درصدی سرمایه سایپا در مجمع فوق العاده سهامداران
نظر شما در مورد تصویب افزایش 450 درصدی سرمایه سایپا در مجمع فوق العاده سهامداران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳