رییس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران:

گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد

گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد به گزارش حراج كن هشتادمین جلسه كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با حضور رئیس و مشاوران این كمیته، رئیس و معاونان سازمان بوستان ها و فضاهای سبز شهر تهران، معاونان خدمات شهری چهار منطقه ۱، ۳، ۶ و ۱۱ برگزار گردید.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در این نشست كه به مبحث بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده پیرو حفاظت از درختان خیابان ولیعصر (عج) اختصاص داشت، سید آرش حسینی میلانی اظهار داشت: كمیته محیط زیست و خدمات در طول ماه های گذشته، جلسات مختلفی را درمورد درختان خیابان ولیعصر (عج) در موضوعات مختلف برگزار كرده و این جلسه هم در ادامه جلسات پیشین جهت بررسی آخرین اقدامات انجام شده حول این محور است.
وی با اشاره به اینكه كمیسیون ماده ۷ فرآیندهای مربوط به مسائل خیابان ولیعصر (عج) را پیگیری می كند، تصریح كرد: در جلسات پیشین كمیته محیط زیست مقرر شده بود مناطقی كه خیابان ولیعصر (عج) در آنها عبور می كند، در بحث تامین آب بررسی هایی را انجام داده و كمبودها و نیازهایشان را درمورد سال آینده مشخص كرده و برنامه های خود در این رابطه را ارائه نمایند تا بتوان با بررسی ها و اقدامات كارشناسی گام به گام مسائل خیابان ولیعصر (عج) را حل كرد.
در ادامه جلسه، علی محمد مختاری، رئیس سازمان بوستان ها و فضاهای سبز شهر تهران، با تشریح برنامه های این سازمان برای كاشت چنارهای جدید در خیابان ولیعصر (عج) طی سال جاری، وضعیت درختان كاشته طی دو سال قبل را مساعد خواند و ورود فاضلاب به داخل كانال ها، سنگفرش های پیاده روها و ساخت و سازها از مهمترین مشكلات حراست از درختان خیابان ولیعصر (عج) دانست.

وی برنامه مناطق ۱، ۳، ۶ و ۱۱ را برای آبیاری درختان خیابان ولیعصر (عج) را شرح داد. همینطور معاونان خدمات شهری مناطق ۱، ۳، ۶ و ۱۱ به تشریح آخرین وضعیت درختان خیابان ولیعصر (عج)، نحوه آبیاری، شبكه تامین آب و برنامه های هرس درختان این خیابان پرداختند.
تاكید بر عرضه گزارش كمیته صیانت از درختان خیابان ولیعصر (عج)، ضرورت تدوین طرح جامع خیابان ولیعصر (عج)، بررسی شبكه قنوات و چاه های محور خیابان ولیعصر (عج)، تاكید بر مقابله با ورود فاضلاب به كانال های آبیاری خیابان ولیعصر (عج) و عرضه گزارش آنالیز كیفیت آب همچون موضوعاتی بودند كه از جانب مشاوران و كارشناسان كمیته محیط زیست و خدمات شهری در این نشست مطرح شدند.
در انتها این جلسه، رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با تاكید بر اینكه گزارش دقیق و موجزی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر (عج) وجود ندارد، خاطرنشان كرد: این گزارش باید هر چه سریع تر آماده و در اختیار مسؤلان عالی شهرداری و اعضای شورای شهر قرار گیرد. همینطور لازم است سیستم آبیاری خیابان ولیعصر (عج) در نقشه ای مشخص و به شورا عرضه شود. همینطور لازم است مناطق حساس و بحرانی خیابان ولیعصر (عج) شناسایی و مشخص شوند.
حسینی میلانی افزود: خیابان های بسیاری مانند خیابان ولیعصر (عج) در دنیا وجود دارد كه دارای سیستم پیشرفته زهكش هستند. سیستم زهكش محور خیابان ولیعصر (عج) نیازمند مطالعه تخصصی است تا مسائل محیط زیستی است آن حل شود.
وی با تاكید بر لزوم مشاركت های مردمی برای حفظ محور خیابان ولیعصر (عج) تصریح كرد: لازم است برنامه هماهنگی از جانب مناطق مختلف برای جلب مشاركت های مردمی تهیه و عملیاتی شود. همینطور باید از ظرفیت شورایاری های این مناطق استفاده و با شورایاری های محلات واقع در این محور برای صیانت از خیابان ولیعصر (عج) و فضاهای سبز گفتگو شود.1398/09/21
20:23:28
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: پرداخت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد
نظر شما در مورد گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳