تاكید شهردار تهران بر لزوم گسترش مسیرهای دوچرخه سواری

تاكید شهردار تهران بر لزوم گسترش مسیرهای دوچرخه سواری به گزارش حراج كن شهردار تهران از شهرداران مناطق و نواحی خواست تا مبحث رنگ آمیزی شهر را پیگیری كنند، مسیرهای دوچرخه را گسترش دهند و از مطالعات هلندی ها در این زمینه استفاده كنند.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا پیروز حناچی در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین، مشاوران و شهرداران مناطق كه عصر روز گذشته در ساختمان شهرداری منطقه ۴ برگزار شد، اظهار داشت: بحث های بسیاری در كمیسیون های مجلس درمورد لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» عنوان شد و امیدواریم دستاورد این لایحه برای شهرداری ها بهتر از گذشته باشد.

وی با تاكید بر سیاست شهرداری تهران در خصوص پشتیبانی از استارت آپ ها اظهاركرد: در این باره لازم است سیاست روشنی داشته باشیم و این حمایت باید در چارچوب بخشنامه شكل بگیرد. مدیریت شهری از استارت آپ هایی كه از معاونت فناوری ریاست جمهوری مجوز دارند، حمایت می كند و آنها می توانند حداكثر از یك واحد مسكونی با متراژ كمتر از ۱۲۰ متر استفاده كنند.

وی به ملاقات های مردمی شهرداران مناطق هم اشاره نمود و اظهار داشت: سنت ملاقات های عمومی، سنتی حسنه است كه باید تداوم یابد.

شهردار تهران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مناسبت های پیش رو اظهاركرد: مراسمی همچون سالروز رحلت امام خمینی (ره)، روز قدس و سالروز فتح خرمشهر را پیش رو داریم كه متناسب با آنها باید چهره شهر تغییر كند.

حناچی به كمپین «سه شنبه های بدون خودرو» هم پرداخت و اظهار داشت: انتظار از مدیران شهری این است كه در ماه رمضان روزهای سه شنبه با اتوبوس و مترو تردد كنند.

شهردار تهران همینطور بر لزوم كاهش كارگاه های عمرانی غیرفعال در سطح شهر و عدم اشغال پیاده روها توسط این كارگاه ها تاكید و اظهاركرد: توسعه قلمروی عمومی دغدغه ماست و همچنان بر جمع آوری كارگاه ها و آزادسازی پیاده راه ها تاكید داریم. در این زمینه با افرادی كه اقدامات لازم را انجام ندهند، برخورد خواهد شد.

وی با تقدیر از اقدامات شهرداری تهران در شب های ماه رمضان اظهار داشت: در این شب ها شهر زنده تر از قبل است و این روند باید ادامه یابد.

حناچی خطاب به مدیران خود با اشاره به اینكه كوشش برای تحقق بودجه نقد و غیرنقد را با وجود شرایط سخت اقتصادی ادامه دهید، تصریح كرد: امیدوارم برای گذران امور شهر احتیاج به صدور پروانه نداشته باشیم البته در كنار این مورد باید كاهش هزینه ها را دنبال نماییم.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به هفته ارتباطات و روابط عمومی اظهار داشت: ارتباط ما با مردم و شكل گیری افكار عمومی درباره وظایف شهرداری ها و توضیح اقدامات انجام شده توسط روابط عمومی ها انجام می شود. خیلی از اقدامات توسط شهرداری انجام شده است كه روابط عمومی باید به خوبی عمل كند و واقعیت ها را به اطلاع مردم برساند.

به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران همینطور به دیدارهای هفته گذشته خود با رئیس قوه قضائیه، دادستان كل كشور و رئیس دیوان عدالت اداری پرداخت و اظهاركرد: در این جلسات درباره پرونده های ماده ۱۰۰ صحبت شد. اینكه در تهران ۷۰ هزار و در كل شهرها ۳۳۰ هزار پرونده در كمیسیون ماده ۱۰۰ موجود است و یك راه كاهش تعداد پرونده ها، اصلاح قانون است. قرار شد در این زمینه اقدام كارشناسی صورت گیرد و با هماهنگی و همكاری سایر نهادها تعداد این پرونده ها را كاهش دهیم.

وی در انتها با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: انتخابات شورایاری ها مهم می باشد و همه كمك كنند تا این كار بسیار دقیق، منظم و آبرومندانه صورت گیرد. هر چه افراد منتخب صالح تر باشند، بهتر و بیشتر می توانند به تحقق اهداف مدیریت شهری كمك كنند. در این زمینه معاونت اجتماعی گزارشی از روند برگزاری انتخابات آماده و عرضه كند.
1398/02/31
14:54:02
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , اهدا , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاكید شهردار تهران بر لزوم گسترش مسیرهای دوچرخه سواری
نظر شما در مورد تاكید شهردار تهران بر لزوم گسترش مسیرهای دوچرخه سواری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲