معاون وزیر راه خبر داد

آغاز طرح دریافت الكترونیكی عوارض آزادراه ها از ساعت ۲۴ امشب

آغاز طرح دریافت الكترونیكی عوارض آزادراه ها از ساعت ۲۴ امشب حراج كن: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از آغاز اجرای طرح عوارض الكترونیكی آزادراهی (ETC) در چهار آزادراه پرتردد كشور آگاهی داد.به گزارش حراج كن به نقل از صداوسیما، خیرالله خادمی اظهار داشت: از نخستین ساعت روز ۲۸ اسفند، ایستگاه های دریافت عوارض در چهار آزاد راه اصلی منتهی به پایتخت یعنی آزاد راه های تهران - قم، تهران - ساوه، كرج - قزوین و قزوین - زنجان غیر فعال شده و روش الكترونیكی جایگزین آن می شود.
وی اضافه كرد: در روش سنتی، به خصوص در محورها و ساعات پرترافیك، مردم ساعت ها در ترافیك متوقف می ماندند كه هم وقت و هم هزینه بالایی به آنها تحمیل می شد و خطر بروز تصادف هم در این مسیرها وجود داشت.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور افزود: در روش الكترونیكی دریافت عوارض آزادراهی، پلاك خودروها هنگام عبور از گیت های مجهز به دوربین به سامانه ای كه با كنسرسیومی از بخش خصوصی برای الكترونیكی شدن دریافت عوارض آزادراهی تشكیل شده منتقل می شود و سرنشینان خودروها می توانند با انتخاب روش های مختلف، عوارض خودرا بدون توقف پرداخت كنند.
خادمی اتصال پلاك خودرو به سیمكارت تلفن همراه یا حساب بانكی، پرداخت با اپلیكیشن های موبایلی بانك های مختلف و پرداخت بوسیله كیف پول الكترونیكی را از روش های پرداخت این عوارض دانست و اظهار داشت: همین طور مردم می توانند عوارض آزاد راهی خودرا در توقفگاه های بین راهی یا خودپردازهای شهرهای مبدأ و مقصد پرداخت كنند.
به گفته این مقام مسئول، در این روش حتی اگر مالك خودرو مبادرت به پرداخت عوارض در زمان مقرر نكند پلیس راهنمایی و رانندگی با ارسال پیامك اخطار او را ملزم به پرداخت می كند و در صورت نپرداختن این عوارض، خودرو مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: هم اكنون ۲۸ آزادراه در حال بهره برداری در كشور وجود دارد كه مقرر است بزودی این سامانه در همه آنها توسعه یابد و تا اختتام تیر، با استقرار این سامانه در همه آزادراه ها، عوارضی های سنتی جمع آوری خواهد شد و پس از این تاریخ، مسافران هیچ توقفی برای پرداخت عوارض نخواهند داشت.

1397/12/27
13:35:22
5.0 / 5
4175
تگهای خبر: بانك , پرداخت , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز طرح دریافت الكترونیكی عوارض آزادراه ها از ساعت ۲۴ امشب
نظر شما در مورد آغاز طرح دریافت الكترونیكی عوارض آزادراه ها از ساعت ۲۴ امشب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵