شهردار لواسان خبر داد:

از بهره برداری ۹ پروژه ۲۰ میلیاردی در هفته دفاع مقدس تا تهیه شناسنامه معابر در لواسان

از بهره برداری ۹ پروژه ۲۰ میلیاردی در هفته دفاع مقدس تا تهیه شناسنامه معابر در لواسان حراج کن: شهردار لواسان از بهره برداری 9 پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی در سطح شهر لواسان با اعتبار 20 میلیارد تومان در هفته دفاع مقدس سال جاری آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، عباس مطلوبی در تشریح کارهای هشت ماهه اخیر شهرداری لواسانات و همین طور بهره برداری از پروژه های شهرداری لواسان در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در ابتدای فعالیتم در شهرداری لواسانات در ابتدا طرح استقبال از بهار و ماه مبارک رمضان را داشتیم که با وجود اینکه سالی سخت و خاکستری در زمینه عملیات عمرانی در ۱۴۰۰ پشت سر گذاشته شده بود به همت همکارانم در شهرداری لواسان و شهروندان این شهر ایام نوروز را با بضاعتی که داشتیم پشت سر گذاشتیم و در نهایت توانستیم رتبه اول را در خدمت گذاری را در بین شهرهای استان تهران کسب نماییم.

وی افزود: بعد از ایام نوروز وارد فصل جدید کاری شده و بودجه شهرداری لواسان را در شورای شهر به تصویب رساندیم. امسال تا آخر سال ۲۰ پروژه عمرانی را در دستور کار قرار دادیم که پنج پروژه برای هفته دولت آماده شده بود؛ اما باتوجه به اینکه چهار پروژه تا اختتام ماه آماده بهره برداری می شود و از طرف دیگر شهرداری لواسان موکبی را در کربلا در اربعین برپا خواهدنمود و تعدادی از دوستان در این عرصه مشغول فعالیت هستند، افتتاح پروژه ها را به هفته دفاع مقدس منتقل کردیم. بدین سان ۹ پروژه در هفته دفاع مقدس به بهره برداری خواهد رسید.

مطلوبی افزود: اتمام پروژه های نیمه کاره ای که حدود هشت سال از عمر آنها گذشته بود به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفت و به موازات آن چند پروژه جدید نیز شروع شد. در شرایطی که در کل سال ۱۴۰۰ در بخش توزیع آسفالت تنها ۳۰ تُن توزیع آسفالت داشتیم و ۱۵ متر جدول کشی خیابان ها انجام شده بود در چهار ماه حدود ۵۷۰۰ تُن آسفالت و همین طور ۱۲۰۰ متر پیاده روسازی در سطح شهر انجام شد.

وی اشاره کرد: در ۱۱ ماه فعالیت حوزه عمرانی در سال ۱۴۰۰ دیوارکشی پادگان قدیمی شهر حدود ۱۲۰ متر انجام شده بود اما ظرف مدت ۴۰ روز از اختتام سال ۱۴۰۰ حدود ۱۷۰ متر دیوارکشی جدید به پایان رسید. همین طور در راستای بالابردن عمر آسفالت معابر درجه یک در سطح شهر درزگیری آسفالت برای نخستین بار در سطح شهر لواسان انجام شد. همین طور فرهنگسرای بزرگ شهر لواسان که پنج سال بود در بخش عمرانی و بهره برداری متوقف شده بود بازپیرایی آن در دستور کار قرار گرفت و در ابتدای تابستان سال جاری توانستیم با برگزاری کلاس های مختلف بار دیگر این فرهنگسرا را فعال نماییم.

شهردار لواسان با تأکید بر اینکه آبیاری فضای سبز شهر از اولویت های مهم شهرداری قلمداد می شد، افزود: موضوع آبیاری فضای سبز در شهر لواسان از پروژه های نیمه کاره بود که در این جهت بهره گیری از تصفیه خانه از اهمیت به سزایی برخوردار بود؛ پس خوشبختانه راه اندازی این تصفیه خانه به پایان رسیده و در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد تا با بهره بردن از پساب آن آبیاری فضای سبز شهر صورت گیرد.

وی افزود: تکمیل فضای ورزشی شهدای گم نام این شهر با راه اندازی رختکن ورزشی انجام شده و یکی دیگر از دستاوردهای مهم شهر لواسانات تهیه و به نتیجه رسیدن طرح تفصیلی شهر بود که می تواند هدیه ای باارزش به شهروندان شهر باشد. این طرح با در نظر گرفتن نیازها و به روزرسانی ضوابط و دستورالعمل ها عملیاتی شده است.

مطلوبی در ادامه اظهار داشت: در مجموعه فضای سبز و حوزه خدمات شهری لواسانات به سمتی حرکت کرده ایم که نیاز شهر برای تهیه گل و گیاه به خودکفایی برسد و با راه اندازی گلخانه شهرداری لواسانات در هفته دفاع مقدس این شهر دیگر نیازمند خرید گل و گیاه برای فضای سبز نخواهد بود.

مطلوبی با تأکید بر لزوم وجود فضای ورزشی برای بانوان در شهر لواسانات به عنوان یکی از مطالبات اصلی بانوان این شهر اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس فضای ورزشی ویژه بانوان در شهر لواسانات به بهره برداری خواهد رسید. همین طور روند فعالیت عمرانی، خدمات شهری و شهرسازی لواسانات در نیمه دوم سال ادامه خواهد داشت. مجموعه فرهنگی البرز که چندین سال است که راه اندازی آن با سرعت کمی پیگیری می شد اتمام آن تا سال آینده در دستور کار قرار گرفته است. این پروژه بصورت فاز به فاز به بهره برداری می رسد و در آخر سال جاری فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار لواسان با اشاره به وجود یک استخر با قدمت حدود ۳۵ سال در شهر لواسان اظهار داشت: استخر شهر نیازمند بهینه سازی بود که این کار از دو ماه گذشته شروع شده است و در آخر سال جاری شاهد اتمام این پروژه خواهیم بود. همین طور موضوع بهینه سازی معابر سطح شهر باید انجام می شد که این اقدام شامل جدول بندی، پیاده روسازی، آسفالت معابر و بهینه سازی شبکه آب های سطحی است که امسال این پروژه با راه اندازی دو پیاده راه مسیر لشکرک و ۲۵ متری سبو پیگیری خواهد شد و در سال آینده بهینه سازی کل پیاده راه های سطح شهر صورت خواهد گرفت.

وی به تهیه شناسنامه معابر به عنوان یک الزام در سطح شهر لواسانات اشاره نمود و اضافه کرد: ظرف دو ماه گذشته تهیه شناسنامه معابر به عنوان یک پروژه مطرح و شروع شده و بدین سان تهیه شناسنامه شبکه معابر به عنوان پروژه ای تجمیعی در سال ۱۴۰۲ تهیه و به شورای شهر تقدیم خواهد شد.

شهردار لواسان در تشریح اعتبارات ریالی پروژه هایی که در سطح شهر لواسانات در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: این پروژه ها بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار داشته که در شش ماهه نخست سال راه اندازی و تکمیل شده و در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد.

وی اشاره کرد: در نیمه دوم سال جاری راه اندازی پل خروجی شهر در دستور کار قرار گرفته و جزو پروژه های شاخص شهر قلمداد می شود باتوجه به اینکه در ایام پنجشنبه و جمعه در خروجی شهر شاهد ترافیک سنگین هستیم، پل فعلی در شهر لواسانات نیست و پل جدید در سال آینده راه اندازی خواهد شد البته پل قدیمی که حدود ۹۰ سال قدمت دارد با ساخت پل جدید به عنوان یک المان شهری در کنار پل جدید حفظ خواهد شد و به عنوان پیاده راه و یک معبر اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلوبی درباب بهره برداری از پل های عابر پیاده سطح شهر لواسانات اظهار داشت: چند عامل سبب عدم بهره برداری مناسب از پل های عابرپیاده در لواسان شده، یادگاری که از سنوات گذشته به ما رسیده بطور دقیق مورد بررسی قرار گرفت اما مشکل اساسی این پل ها جانمایی نامناسب آنها بوده که در نیمه دوم سال این پل های عابر بهینه سازی خواهد شد. همین طور در زمینه حمل و نقل عمومی نیز در نیمه دوم سال با مجوزی که از شورا دریافت کرده ایم نسبت به بهینه سازی مینی بوس های سطح شهر تهران اقدام خواهیم کرد.
منبع:

1401/06/06
21:21:49
0.0 / 5
1160
تگهای خبر: ارز , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از بهره برداری ۹ پروژه ۲۰ میلیاردی در هفته دفاع مقدس تا تهیه شناسنامه معابر در لواسان
نظر شما در مورد از بهره برداری ۹ پروژه ۲۰ میلیاردی در هفته دفاع مقدس تا تهیه شناسنامه معابر در لواسان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱